Рижавка

Село Рижавка розташоване в південно–західній частині Уманського району Черкаської області в лісостеповій частині України на обох берегах річки Ятрань за 25 км на південний захід від районного центру  та залізничної станції  Умань і за 7 км від автошляху Київ – Одеса.  На півночі село межує із с.Черповоди, на сході – с.Ладижинка, на півдні – с.Городниця, на південному-заході -  із с.Колодисте, на заході – с. Антонівка. Із заходу село оточене лісом Жупани, а на сході – лісом Гайдамацьким. Площа села -  447,6 га. Дворів 554, із них жилих - 310.  Населення станом на 01.01.2018 року становить 780 осіб, густота населення - 50 чол. на 1 кв.км., основну частину жителів становлять українці.

Територія села з півночі  на південь простяглася на 3600 м.  Рижавка поділяється на  21 вулицю.

Село розташоване на великій східноєвропейській рівнині на Придніпровській височині. Середня висота місцевості становить 224 м.

Місцевість густо порізана долинами, ярами, балками. Долина річки заповнена алювіальними відкладами різного віку.

Між двома рядами розлогих верб тихо тече річка Ятрань, що несе свої сріблясті води з невеликого джерела в балці. По обидва боки річки серед мальовничої природи вузькою смужкою розкинулося с.Томашівка, сягаючи північною своєю частиною до витоку Ятрані. Село потопає в морі садів. Щирі, добрі люди невтомно трудяться на цій землі. По  обох берегах річки квітує і пишається багата рослинність. Краса річки оспівується поетами, піснями, а в народі ходять легенди про Ятрань.

Одне з найбільших багатств села – це грунти. Природа щедро наділила село родючими грунтами. Тут найбільш поширені реградовані чорноземи, опідзолені грунти, сірі лісові.

Рослинний світ села  типовий для лісостепової зони з грабово – дубовими, дубовими, дубово-кленовими лісами. Серед рослинного світу села можна зустріти рослини луків, степу, водойм.

Тваринний світ  є одним з найцінніших дарів природи і найбільш чутливим до змін природних умов і впливу людини.  Абсолютна більшість представників тваринного світу звірів, птахів живуть у природі в дикому стані.