Колодисте

Село Колодисте розташоване у самій південній частині Черкаської області, на межі трьох областей - Вінницької, Кіровоградської та Черкаської. Воно розляглося по обох берегах річки Синиці (притоки Південного Бугу) за 35 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Умань, та за 15 км від автошляху Київ — Одеса.

Колодисте влітку потопає в зелені садів і примикає до вільхового лісу. На річковій долині створено водоймище, технічний став, а всі лани захищені лісосмугами та лісами. Ґрунти тут – тучні родючі чорноземи. Клімат - помірно-континентальний., хоча, останніми роками він дещо змінився: літо – посушливе, зима – малосніжна.

На півдні села Колодисте на поверхню землі виходить кам’яна гряда, адже частина села розташована на камені, пласт якого залягає на глибині 30-40 м.

Історія села Колодисте

Село Колодисте дуже стародавнє, тому усні перекази про його перших поселенців до нашого часу майже не дійшли. По археологічним знахідкам, можна зробити висновок, що воно вже існувало у 18-му столітті, а його виникнення слід віднести до 15-16 століття. Також поблизу села виявлено численні знахідки періоду трипільської культури пізніших часів.

14:46 18.06.2019