Т О П О Н О М І К А .Походження назв вулиць та кутків в с. Рижавка
Походження назв вулиць та кутків
Гушівка - це західний куток села, його назва походить від вуличного прізвиська Гуші, яким прозивалися з сім'ї злодіїв. На цьому кутку розміщений сільський цвинтар.
Південний куток села має кілька назв. Найдавніша - Ключка, від вуличного прізвиська Ключка, яким прозвали чоловіка. Пізніше, за часів радянської влади, тут утворився колгосп ім.Хрущова. Тепер кажуть: "Йдемо на Хрущовку".
Північно-східний куток колись називався Кози. Тут жили жінки, з яких прозивалися кози. За селом є яр, що має назву Козів яр. Ще кажуть Козовий яр. Ця назва, мабуть, пішла від назви кутка Кози. У цьому районі села був колгосп ім.Т.Г.Шевченка. Пізніше й вулиця, що веде до нього, названа - Шевченко.
Південно-східний куток колись звався Гопи, від прізвиська Гопа, яким прозивали заможного діда. Пізніше тут утворився колгосп "Нове життя". Нині так називається цей куток.
У центрі села є гора. Вона має назву Гукова гора. У низів'ї гори жив дід Гуков Харишук. Від його імені й пішла ця назва – Гукова.
Між Гушівкою і Током є вулиця, на якій жив ветеран Великої Вітчизняної війни П.Чижевський. Від його прізвища і назвали куток – Чижевського.
Північний куток села називається Визначок, його назвали від дієслова визначати. У роки НЕПу жителям села виділяли землі для будівництва власних будинків на полі. Але з роками люди знову переселилися до села.
У селі існують і назви околиць. Так східна околиця має назву Трифонова (від жителя Савранського Трифона). Є ще Зайцева околиця північна і Зайцева південна. Біля Козового яру жив Заєць Іван, а в «Новому житті» - теж Заєць Іван. Тому казали: "Від Зайця до Зайця"
Біля села, у західній частині, є кілька могил, одна з них називається Турів Ріг, назва походить від назви звірів, колись відомих нашому краю. З рогів тура руським князям робили чаші для вина.