Городниця

Таємничі  та  вже  відомі  цікавинки  села Городниці

Село Городниця розташоване в південно-західній частині Черкаської області на півдні Уманського району, на межі Черкаської та Кіровоградської областей. Колись тут було багато лісів, тепер - це зона лісостепу. Село знаходиться за 32 кілометри на південь від районного центру та залізничної станції Умань, а також за 3,5 кілометри від автобану Київ-Одеса.

Городниця розташована на мальовничих берегах річки Ятрань, яка тече з заходу на схід. Найближчий населений пункт - село Ладижинка.  Село Городниця розташоване на межі Черкаської та Кіровоградської областей.

Перша писемна згадка про Городницю  відноситься до  1795 року. На території села виявлено залишки поселення трипільської та трьох поселень черняхівської культур.

Історично-географічна довідка:

1. Річка  Ятрань протікає через  Городницю на території села розташовано 3 мальовничих  ставки.

2.Адамове джерело

Історична довідка:  до джерела здійснювались хресні ходи.

• Таємниця джерела й досі не розкрита повністю

3.Скіфські  кургани

Історична  довідка:  За  південною  околицею  Городниці  у  полі  збереглись насипані  могили  (кургани),  як  стверджують історики,  ймовірно  скіфської  доби. Колись наше  село  мало  назву  Пояс-Могила.

• В кінці ХІХ  століття тут проводила археологічні розкопки експедиція відомого українського історика В.Б.Антоновича. За переказами  стариків знайшли тоді кістяк коня і вершника.

4.Відрізок Чумацького шляху «Хрест»

Історична довідка: Повз могилу пролягав широкий шлях (з придорожніми смугами  до 30 метрів шириною). На обочинах припасали волів чумацькі валки у своїх мандрах до моря. Цей відрізок на городницьких землях – частина уславленого Чумацького шляху.

• Далі за шляхом, під самою межею з полями села Вільхова (сьогодні це поле №5) - у 19 столітті була корчма.

Сучасне село Городниця (фотоматеріали):

Вїзд в село:                                                                                               Будинок культури:

Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів:                                Церква:

Господарство «Новий світ-Агро»:                                                  Торговий центр (супермаркет):

ЖИТЕЛІ СЕЛА ГОРОДНИЦЯ ПИШАЮТЬСЯ СВОЇМИ ЗНАМЕНИТИМИ ЗЕМЛЯКАМИ

Вічкань Михайло Борисович –  народився 09.10.1961 року полковник медичної служби. Заступник начальника військово-медичного клінічного центру в м. Вінниця, начальник оперативно-медичного управління.  Учасник війни в Афганістану Проживає в м.Вінниця.

19:05 19.04.2019