Фурманка

Фурманка, село, що розміщене в північно-західній частині Уманського району на відстані 25 км від м. Умань. Воно наділене  мальовничими й прекрасними  краєвидами та особливою неповторністю українського села.

У цього села є характерна особливість: навіть сльотавої осінньої днини воно не видається сірим,  похмурим, занедбаним. Білі хати, широкі вулиці, садки, де красуються кущі калини в червоному намисті,   чисте плесо ставу з плакучими вербами.

Археологічним  пам’ятником с. Фурманка є курган скіфо-сарматська епоха VII ст. до н.е.- III ст. н.е., 3 км на схід від села.

Історія виникнення села. Село у вирі історичних подій

З давньої історії Фурманки певних відомостей немає. Однак відомо, що село було засноване у 1800 році  в  часи  заселення  півдня  України. Перші  поселенці  зупинилися  біля  безіменної  притоки  річки  Ятрань  в  п’яти  кілометрах  на  північ  від  села  Ладижинка  і  двадцяти  кілометрів  на  південь  від  міста  Умань.

Уродженці села були свідками багатьох історичних подій, що розгорталися у той час на терені Уманщини.

Село Фурманка, як і більшість сіл Уманщини належало польському графові Потоцькому. Загальна кількість жителів налічувала 713 осіб; землі 1731 десятина.

Г.П. Панченко, та секретар сільської ради – А.С. Руденко.

У 1938 році серед мальовничої природи, в пахощах лип та беріз сталася радісна подія – фурманській дітворі відкрила свої двері чотирирічна школа. Будував школу Троц Іван Семенович. Це була справді радісна подія, адже в селі майже 45% населення було неписьменним.

Школа

В  1968   році  розпочато  будівництво  нового  будинку  культури  на  350  місць.  Закінчено  будівництво  шосейної  дороги. Замість  старих, низеньких  хат  селяни  будують  добротні, світлі  будинки.

У  80-х  роках  збудовано  нове  приміщення  сільської  ради, в  центрі  села  відкрито  Обеліск  Слави.  Відбудували сільську школу. Зведено  новий  фельдшерсько-акушерський  пункт, магазин, дитячий  садок.

Сучасний стан села

В’їзний знак