Ропотуха

Село Ропотуха розташоване на південному заході Уманського району. На сході село підходить до автомобільної траси Петербург-Одеса, на заході межує із землями села Фурманка та Черповоди. На півночі - межує із землями села Громи, а на півдні-із землями села Ладижинка.

Село Ропотуха віддалене від районного центру на 20 км від обласного - на 200 км.

Село займає площу 2014 гектарів, в тому числі сільськогосподарських угідь- 1621,6 га

Розташоване село на середній течії річки Ропотушки, притоки Ятрані. Село відоме з першої половини XVIII століття.

На території й поблизу села виявлено залишки 19 поселень, з них 3 - трипільської культури, 4 - доби бронзи 7 поселень - черняхівської культури.

Село Ропотуха лежить на відрогах Придніпровської височини, в рельєфі переважає горбиста рівнина.

Село розташоване в лісостеповій природній зоні України. Залишки останніх поселень свідчать, що вже тоді існувало виробництво заліза з місцевої болотистої руди. В болотистих місцях є незначні запаси торфу, який в давні часи використовували для удобрення полів і городів. На полях, що лежать в північно - східному напрямку від центру села, є запаси глини, придатної для виробництва цегли, черепиці та інших глиняних виробів, зокрема гончарних виробів.

На полі №1, що розташоване біля автостради, до ЗО років XX ст. працював цегельний завод.

Село Ропотуха розташоване по обидва береги річки Ропотушки, що бере початок в лісі на північній околиці села. Тече на південь через село Фурманку і впадає в річку Ятрань в районі центра села Ладижинка.

По річищі річки Ропотушки збудовано 4 ставки. Річка має притоку, яка бере початок в долині по вулиці Косовського і має назву Качина. На території села є З джерела. Грунтові води залягають, в основному, на глибині 10-15 м.

Використовуються води для господарських та побутових потреб населення. Водойми займають площу - 8,4 га.