Ладижинська сільська рада
Уманського району Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Текуча

        Фото без опису С.Текуча розміщене в південній частині лісостепової зони України на відстані 250 км від обласного центру м. Черкаси, та 35 км від районного центру м. Умань. До траси Київ - Одеса - 10 км. Найближча залізнична станція - м. Умань.

         Село розташоване на берегах р. Ятрані та її притоки Текучої. Загальна площа території підпорядкованої сільській раді - 4789.6 га, з них: площа Фото без описунаселеного пункту - 481.2 га, сільськогосподарських угідь – 3775 га, лісів – 190,6 га, водного фонду – 50 га, забудовних земель – 70,8 га. Населення - 930 осіб, дворів - 605.

          Фото без описуДостовірних письмових підтверджень часу виникнення села ще не виявлено, але є згадки про село 1732 року. Тоді воно належало до Уманського ключа володінь графа Ф.С. Полоцького. До того ж. на території нинішнього села ріс непрохідний ліс. Згодом через нього почали прокладати дорогу, що пізніше назвали Одеською. Лісничим був Левков Іван, який був першим жителем села, яке почало будуватись на очищених від лісу схилах та берегах річки Текучки, а згодом і вздовж річки Ятрані. Ймовірно, що назва річки дала назву селу. А інший архівний документ вказує, що у середині XVIII ст. поселенці Текучі (прізвище) заснували село.

       В 1900 році в селі було 515 дворів, церква, 4219 Фото без описудесятин землі. 1898 десятин належало поміщикові Шувалову, 58 - церкві, 2313 - селянам. Перший магазин в селі збудовано в 1909 році. Засновником кооперації був Тютюнник Я.

     Фото без опису В 1912 році земством була збудована церковноприходська школа і ремісниче училище. Училище пізніше реорганізовано в школу.

      В 1918 році було створено комнезам. Головою комнезаму був обраний демобілізований боєць Комар С.

      В 1929 році в селі було створено п’ять колгоспів В 1932 році з 5-ти утворили два, а в 1934 році створено чотири. В 1952 році було об’єднано чотири в один колгосп ім. Хрущова, а потім колгосп «Україна».

     Фото без опису Фото без опису1918-19 роки - будівництво клубу. Перший кінофільм жителі села побачили в 1924 році, який називався «Бессарабська комуна».

      Першим головою сільської ради був Ковальський В.І., який загинув від рук куркулів.

      Під час Великої Вітчизняної війни загинуло 186 жителів села. Фото без описуЗвільнення села Текуча від фашистів відбулося в 1944 році. Своїми силами жителі відбудовували зруйноване війною село, працювали на полях, розводили тваринництво. І до цього часу основними напрямами сільськогосподарського виробництва є рослинництво та тваринництво.

       Тепер колгосп «Україна» - це ТОВ «Агрофірма Текуча» з іноземними інвестиціями, яке є одним із кращих сільськогосподарських підприємств Уманського району.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь