26 квітня 2024 - 38 років з дня Чорнобильської катастрофи

Дата: 26.04.2024 08:15

Фото без опису26 квітня 2024 - 38 років з дня Чорнобильської катастрофи

Ретроспектива:

25 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС під час запланованої експериментальної зупинки четвертого енергоблоку, яка  в результаті вийшла з-під контролю працівників станції сталося два потужних вибухи. Об 01:25 блок 4 реактору було вщент зруйновано.

Стався потужний викид радіоактивних ізотопів цезію та інших елементів. Зона забруднення поширилась майже на ¾ Європи.

Наслідки:

Наслідки найбільшої техногенної катастрофи минулого століття українці проживають і досі. Понад 350 тисяч ліквідаторів мають важкі хронічні захворювання.  Природа і досі відновлюється від дії негативних факторів радіаційного забруднення. За 38 років після аварії Зона відчуження перетворилася на царство диких тварин.

Висновки:

Важка трагедія катастрофічно вплинула на Україну та Європу. Наслідки від необачності та недалекоглядності радянської влади впливатимуть, напевне, ще довгі роки на екосистему нашої країни. Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією та найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів. На жаль, її відгомони будуть звучати ще довго й позначаться не на одному поколінні людей.