Інформація для ВПО. Розширено можливості малозабезпечених сімей отримувати державну соціальну допомогу

Дата: 15.03.2024 15:59

Фото без описуРозширено можливості малозабезпечених сімей отримувати державну соціальну допомогу

26 січня 2024 року Уряд прийняв Постанову № 94 «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб», якою  внесли зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (ПКМУ № 250 від 24.02.2003р.), що розширило можливість призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Зокрема, на один шестимісячний період, допомога призначатиметься, якщо у складі сім’ї є особа працездатного віку, яка:

• є особою з числа внутрішньо переміщених осіб і не працює або не сплатила або за неї не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом періоду, за який враховуються доходи;
  • та/або повернулася після міграції/тривалого перебування (не менше ніж 90 календарних днів) за кордоном, не перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа і не працює або не сплатила/за неї не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і яка звертається за призначенням державної соціальної допомоги не раніше ніж через 15 робочих днів після такого повернення.

На період дії воєнного стану для зазначених вище осіб з 1 березня 2024 р. до середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, не включатимуться інші види соціальних допомог, якщо на дату звернення за призначенням державної соціальної допомоги їх виплату припинено.

Прийняті зміни  мають сприяти  стимулюванню внутрішньо переміщених осіб  працездатного віку   до працевлаштування.

Так, якщо в родині ВПО чи мігрантів, які повертаються, є працездатні особи, які не працюють, після призначення допомоги малозабезпеченим вони мають протягом двох місяців  сприяти своїй економічній самостійності, а саме:

• працевлаштуватись;
  • за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію;
  • зареєструватись як фізична особа – підприємець;
  • стати на облік для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності;
  • отримати мікрогрант/грант на створення або на розвиток власного бізнесу;
  • ваучера на навчання;
  • зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні;
  • стати на облік в центрі зайнятості як такі, що шукають роботу

До відома

Допомога малозабезпеченим призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї:

• для працездатних осіб це - 55% прожиткового мінімуму (1665,40 грн),
  • для дітей - 140 % (віком до 6 років - 3 588,20 грн,  6-18 років - 4 474,40 грн),
  • для осіб, які втратили працездатність - 100% (2 361,00 грн).