Ладижинська сільська рада

Щороку, 20 лютого вся Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні

Дата: 20.02.2024 13:55

Фото без описуЩороку, 20 лютого вся Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні.

З кінця листопада 2013 року місто Київ стало центром протистояння, яке тривало близько трьох місяців. Саме там на Майдані Незалежності український народ об’єднався в єдине ціле заради майбутнього країни, щоби стати на шлях європейського розвитку.

107 учасників Революції Гідності, активістів Майдану віддали своє життя, ставши в авангарді боротьби за Свободу і Незалежність Української держави.

20 лютого 2014 року від кулі снайпера трагічно загинув житель с.Фурманка, Герой Небесної Сотні – Віталій СМОЛЕНСЬКИЙ.

Народився Віталій у с.Фурманка, закінчив місцеву школу, потім вступив до Ульянівського професійно-технічного училища, де вивчився на газозварника.

Останні роки життя жив та працював у м.Києві. Тож, коли люди хвилею ринули на Майдан відстоювати європейське майбутнє України, не зміг залишитися осторонь подій.

Віталій СМОЛЕНСЬКИЙ удостоєний:

• звання Герой України з удостоєнням «Золота Зірка» (посмертно, 21 листопада 2014) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності;
  • Медалі «За жертовність і любов до України» (посмертно, УПЦ КП, червень 2015);
  • Грамоти Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно, УГКЦ).

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Сьогодні ми віддаємо шану подвигу учасників Революції гідності та вшановуємо пам'ять Героїв Небесної сотні!