Дата: 04.01.2024 17:03

Фото без опису#Пліч-о-пліч: Фізична активність є важливим фактором формування, збереження та зміцнення здоров’я дітей

4 січня 2024 року  на базі Ладижинського ліцею Ладижинської сільської ради відбулась нарада вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти Ладижинської СТГ та працівників Відділу освіти, культури, молоді та спорту Ладижинської сільської ради щодо Всеукраїнського президентського  проєкту  «Всеукраїнські змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» серед учнів закладів загальної середньої освіти».

Метою проєкту є популяризація видів спорту серед учнів закладів загальної середньої освіти, через підготовку, проведення та розвиток  Змагань, залучення учасників освітнього процесу до систематичних занять фізичними вправами, формування у них лідерських якостей через спорт, психоемоційної підтримки та налагодження соціальних контактів. Всі учасники наради  ознайомилися із планом дій щодо впровадження проєкту. Усі намагання розвитку проєкту будуть спрямовані на підвищення рівня фізичної підготовленості учнівської молоді, зміцнення морально-вольових якостей, набуття вчителями фізичної культури навичок використання сучасних інноваційних підходів до фізичного виховання, створення шкільних ліг.

Планується організувати 5 спортивних ліг у п’яти різних видах спорту, які є найбільш популярними та доступними: футзал (футбол), волейбол, баскетбол, спортивне орієнтування, черліденг.

Результатом проведення даних змагань передбачається досягнути:

– збільшення кількості спортивних заходів серед школярів, які не займаються спортом професійно, а також впровадження системних занять;

надання психоемоційної підтримки через спорт, полегшення психоемоційних розладів, пов’язаних з війною росії проти України;

– підтримка у закладах загальної середньої освіти системи фізичного виховання;

– збільшення чисельності учнів, які матимуть доступ до регулярних занять фізичною культурою та спортом;

– відволікання шкільної молоді від негативних явищ;

– формування у школярів лідерських якостей, як важливого чинника у забезпеченні здорового способу життя;

– подальше залучення фізично обдарованих школярів до занять у закладах спеціалізованої позашкільної освіти спортивного профілю.

Також під час наради було визначено основні пріоритети забезпечення фізичного здоров'я здобувачів освіти, наголос зроблено на впровадження у новому навчальному році ефективних форм, методів і засобів фізкультурно-спортивної діяльності та різних видів спорту з урахуванням місцевих особливостей, матеріального забезпечення та умов праці, проведення навчально - тренувальних зборів з різних видів спорту, проведення спортивних змагань та турнірів. Всі учасники наради узгодили, що обов’язково, на наступний, 2024-2025 н.р. необхідно створити свій власний Календар проведення спортивно-масових заходів з видів спорту серед учнів закладів загальної середньої освіти Ладижинської сільської ради.