ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Дата: 29.11.2023 11:42

Фото без описуВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Щороку в Україні з 25 листопада по 10 грудня, з метою привернення уваги громадськості до проблем запобігання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Жорстоке поводження з дитиною - будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства або відсутність виховання та піклування над дітьми батьками, чи сторонніми людьми, які займаються доглядом за дітьми, а також будь-які незаконні угоди стосовно дитини, зокрема вербування, переміщення, переховування, передача або одержання дитини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини.

Кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім'ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключають приниження честі та гідності дитини. Дитині, що зазнала насильства у сім’ї, важливо не мовчати, адже розповідь друзям, сусідам або знайомим допоможе знайти рішення. Діти вправі особисто звернутися до органу опіки та піклування, служби у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, колл-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, інших уповноважених органів за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів.

Гарячі лінії з питань запобігання та протидії домашньому насильству:

102 – Національна поліція;

15-47 - урядова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства (цілодобово, безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів);

116-123 (для мобільних телефонів) або 0 800 500 335 (для стаціонарних та мобільних телефонів) - національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації (цілодобово, безкоштовно, роботу забезпечує ГО "Ла Страда-Україна");

116 111 (для мобільних телефонів) або 0 800 500 225 (для стаціонарних та мобільних телефонів) - національна гаряча лінія для дітей та молоді (безкоштовно, роботу забезпечує ГО "Ла Страда-Україна");

0 800 213 103 - гаряча лінія системи безоплатної правової допомоги (цілодобово, безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів)

Підготувала Служба у справах дітей Ладижинської сільської ради.