Що варто знати про субсидії на опалювальний сезон
Дата: 03.11.2023 14:37
Кількість переглядів: 423
Головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів є субсидії. Зазвичай вони розраховуються на неопалювальний сезон (з травня по вересень) та опалювальний сезон (з жовтня по квітень).
З початком опалювального сезону виникають питання щодо отримання субсидії, про що варто знати субсидіантам?
- Органами Пенсійного фонду України у жовтні будуть проведені розрахунки розміру житлової субсидії на опалювальний сезон. Для цього не потрібно звертатися фізично – розрахунок буде здійснено автоматично.
- Доходи, що враховуються при розрахунку житлової субсидії на опалювальний період, базуються на доходах за І – II квартали 2023 року. При розрахунку житлової субсидії на опалювальний період (з жовтня) розмір пенсійної виплати (як дохід) враховується за серпень 2023 року.
- Розмір обчислюється з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня. Тобто послуга з опалення житлового приміщення розраховується на 16 днів незалежно від кількості днів, протягом яких ця послуга фактично надається.
- Особи, які раніше не одержували житлову субсидію влітку або отримали відмову в її призначенні на неопалювальний період, мають можливість звернутися за призначенням субсидії до 30 листопада 2023 року. Житлову субсидію призначать з жовтня 2023 року.
- Субсидію можна оформити в будь-який місяць року, а саме:
- звернувшись до ПФУ через вебпортал електронних послуг;
- мобільний додаток ПФУ;
- портал «Дія»;
- сервісний центр фонду (без прив’язки до місця реєстрації);
- особисто до уповноважених посадових осіб виконавчих органів місцевого самоврядування/ЦНАПів.
За яких обставин можуть позбавити субсидії?
- Через борги з оплати ЖКП понад три місяці на суму більше ніж 680 гривень. Надалі субсидію можуть призначати в разі реструктуризації, сплати боргу за зверненням громадянина або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
- Якщо були вказані хибні (занижені) розміри власних доходів, прибутків інших членів родини субсидіанта, водночас придбані високовартісні товари або послуги, набуті права власності на суму понад 50 тис. гривень.
- Заявник не повернув державі субсидію, яку попередньо отримував незаконно.
- Внаслідок зміни місця проживання заявника. Державну допомогу на оплату ЖКП не можна отримувати та за місцем проживання, і за місцем реєстрації субсидіанта. Якщо ви отримали субсидію за місцем реєстрації та переїхали, за фактичним місцем проживання субсидія не нараховується.
- Громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.
- Смерті заявника.
Довідково:
- умови призначення житлових субсидій та порядок їх надання визначено Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами)
- у Пенсійному фонді України заявили, що на виплату житлових субсидій та пільг за жовтень направили 978,4 млн грн.