Ладижинська сільська рада

Що варто знати про субсидії на опалювальний сезон

Дата: 03.11.2023 14:37

Головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів є субсидії. Зазвичай вони розраховуються на неопалювальний сезон (з травня по вересень) та опалювальний сезон (з жовтня по квітень).

З початком опалювального сезону  виникають питання  щодо отримання субсидії, про що варто знати субсидіантам?

1. Органами Пенсійного фонду України у жовтні будуть проведені розрахунки розміру житлової субсидії на опалювальний сезон. Для цього не потрібно звертатися фізично – розрахунок буде здійснено автоматично.
  2. Доходи, що враховуються при розрахунку житлової субсидії на опалювальний період, базуються на доходах за І – II квартали 2023 року. При розрахунку житлової субсидії на опалювальний період (з жовтня) розмір пенсійної виплати (як дохід) враховується за серпень 2023 року.
  3. Розмір обчислюється з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня. Тобто послуга з опалення житлового приміщення розраховується на 16 днів незалежно від кількості днів, протягом яких ця послуга фактично надається.
  4. Особи, які раніше не одержували житлову субсидію влітку або отримали відмову в її призначенні на неопалювальний період, мають можливість звернутися за призначенням субсидії до 30 листопада 2023 року. Житлову субсидію призначать з жовтня 2023 року.
  5. Субсидію можна оформити в будь-який місяць року, а саме: ​​​​​​
  • ​​​​​​​ звернувшись до ПФУ через вебпортал електронних послуг;
  • мобільний додаток ПФУ;
  • портал «Дія»;
  • сервісний центр фонду (без прив’язки до місця реєстрації);
  • особисто до уповноважених посадових осіб виконавчих органів місцевого самоврядування/ЦНАПів.

За яких обставин можуть позбавити субсидії?

• Через борги з оплати ЖКП понад три місяці на суму більше ніж 680 гривень. Надалі субсидію можуть призначати в разі реструктуризації, сплати боргу за зверненням громадянина або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
  • Якщо були вказані хибні (занижені) розміри власних доходів, прибутків інших членів родини субсидіанта, водночас придбані високовартісні товари або послуги, набуті права власності на суму понад 50 тис. гривень.
  • Заявник не повернув державі субсидію, яку попередньо отримував незаконно.
  • Внаслідок зміни місця проживання заявника. Державну допомогу на оплату ЖКП не можна отримувати та за місцем проживання, і за місцем реєстрації субсидіанта. Якщо ви отримали субсидію за місцем реєстрації та переїхали, за фактичним місцем проживання субсидія не нараховується.
  • Громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.
  • Смерті заявника.

Довідково:

• умови призначення житлових субсидій та порядок їх надання   визначено Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995     № 848 (зі змінами)
  • у Пенсійному фонді України заявили, що на виплату житлових субсидій та пільг за жовтень направили 978,4 млн грн.