29 вересня — Всесвітній день серця

Дата: 28.09.2023 14:22

Фото без опису29 вересня — Всесвітній день серця

За ініціативи Всесвітньої федерації серця та підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я щорічно 29 вересня святкується Всесвітній день серця. Вперше цей день відзначили у 2000 році.  Ця подія щорічного характеру, яка відзначалася в останню неділю вересня. З 2011-го року - фіксована дата - 29-те вересня.

Мета введення такого свята —  це підвищення обізнаності населення про хвороби серця, максимальне залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.

Цікаві факти:

• Серце – дивовижний орган. Його вага у дорослої людини – майже 300 грамів, а у новонародженої дитини – всього 22 грами, це приблизно 0,8% від усієї маси тіла.
  • У дорослої людини нормальним вважається серцебиття 60 – 85 ударів на хвилину, тоді як у новонародженого малюка цей показник може досягати 150 ударів.
  • Жіноче серце б'ється частіше, ніж чоловіче. Можливо тому жінки більш чутливі та емоційні.
  • Протягом життя «полум'яний мотор» прокачує кровоносними судинами величезну кількість
    крові — понад 200 мільйонів літрів. Якщо заповнити нею вантажний поїзд, знадобиться щонайменше двісті цистерн.
  • Повний обіг крові серцем дорослої людини відбувається за 20-28 сек, дитини - за 15 сек, у підлітка - за 18 сек. За добу кров обертається по тілу 1,5-2 тисячі разів.
  • За 70 років життя серце людини скорочується більше 2 500 000 000 разів. З кожним скороченням серце виштовхує в артерії 70-80 мл крові.

В організмі досить парних органів і лише серце на самоті. Бережіть серце!