Торгівля людьми в умовах війни

Дата: 02.08.2023 15:21

Фото без описуТоргівля людьми в умовах війни

Війна посилює ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та експлуатації, так само як і людську вразливість загалом. Цьому сприяють втрата роботи та ризик опинитися за межею бідності, внутрішнє переміщення, виїзд за кордон, проживання на окупованій території, непридатність оселі для життя та інші соціальні чинники – пенсійний вік, інвалідність, самостійне виховання дітей, багатодітність тощо.

У складних умовах люди можуть погоджуватися на пропозиції нелегальної праці як на території України, так і за кордоном. У цьому й криється головний ризик потрапити в ситуацію торгівлі людьми.

Кожен четвертий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію роботи за кордоном або в іншому населеному пункті. 27% респондентів погодились би прийняти хоча б одну ризиковану пропозицію щодо роботи за кордоном, зокрема:

• 17% готові працювати без офіційного працевлаштування;
  • 13% за кордоном та 9% в Україні готові працювати у замкнених приміщеннях без змоги вільно залишити робоче місце;
  • 2% за кордоном та 2% в Україні готові віддати роботодавцю мобільний телефон чи інші особисті речі на період працевлаштування;
  • 1% за кордоном та 3% в Україні готові віддати роботодавцю свій паспорт на період працевлаштування.

Основними уразливими категоріями осіб, які належать до групи ризику потрапити до торгівців людьми є:

• незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи;
  • молодь, діти вулиці, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей;
  • сільське населення;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • іноземні громадяни – трудові мігранти;
  • особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального;
  • бідні, малозабезпечені особи;
  • особи з проблемами психічного здоров’я.

Торгівля людьми залишається серйозною проблемою усього міжнародного співтовариства. Під час війни ризик торгівлі людьми зростає, тому щоб не стати жертвою потрібно звертатись за допомогою до відповідних державних органів, сприймати інформацію критично  та перевіряти її в офіційних джерелах.

У випадку якщо ви стали жертвою торгівлі людьми або свідком такої ситуації не мовчіть, звертайтесь:

• на національну безкоштовну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми консультування мігрантів: 527 або 0800-505-501
  • телефонуйте на 102
  • на державну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми: 15-47