ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ ВОДОЙМ Синьо-зелені водорості цвітуть

Дата: 29.06.2023 09:12

Фото без описуДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ ВОДОЙМ

Синьо-зелені водорості цвітуть

В останні роки в спекотний літній період спостерігається масове цвітіння синьо-зелених водоростей в товщі води, що призводить до зниження вмісту розчиненого у воді кисню та, як наслідок, загибелі водних живих організмів.

Синьо-зелені водорості поширені в стоячій воді, в ставках і річках з повільною течією.

Якщо вода починає «цвісти», вона набирає неприємного запаху і стає токсичною та непридатною для використання, а риба потерпає від нестачі повітря, що призводить до її масової загибелі.

Під час гниття, кисню витрачається більше, ніж виділяється, риба та її кормові організми отруюються. Нестача кисню призводить до літніх заморів риби та інших гідро біонтів, а також гальмує процеси самоочищення і мінералізації органічних речовин.

Необхідною умовою очищення водойм є вилучення із них відходів – біомаси синьо-зелених водоростей.

Для недопущення негативних наслідків, орендарям земельних ділянок водного фонду  та громадянам, які використовують водні об’єкти для любительської риболовлі необхідно терміново  організувати проведення заходів щодо недопущення замору риби (розчистка водойм, поглиблення русел, збирання та видалення відходів).

Якщо вчасно не вжити вище викладених заходів, при значному збільшенні біомаси водоростей починає проявлятися біологічне забруднення, у результаті чого значно погіршується якість води. Зокрема, змінюється її кольорова гамма, рН, в’язкість, знижується прозорість, змінюється спектральний склад проникаючої у водну товщу сонячної радіації, у результаті розсіювання та поглинання водоростями світлих променів.