Ладижинська сільська рада
Уманського району Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Патронатна сім’я – альтернативна форма сімейного виховання

Дата: 24.05.2023 16:09
Кількість переглядів: 232

Фото без описуПатронатна сім’я – альтернативна форма сімейного виховання

 Роль сім'ї у вихованні дітей – велика і відповідальна. Батьки є першими вихователями, які зміцнюють і загартовують організм дитини, розвивають її мову і мислення, волю і почуття, формують її інтереси, прагнення, смаки, здібності, виховують любов до знань, допитливість, спостережливість, працьовитість. Щасливе дитинство може бути тільки в тих дітей, які живуть у щасливих сім’ях. Тут діти не помічають свого щастя, як повітря, яким дихають. Вони природно і гармонійно розвиваються, живуть своїм багатобарвним життям, скороминущими бажаннями і мріями, їхні розмови щирі, а сміх веселий і дзвінкий. Кожна дитина заслуговує на гідне та щасливе життя.

На  жаль, не завжди все йде так, як ми цього хочемо. Сім’ї можуть потрапляти у категорію складних життєвих обставин через деякі чинники, які змінюють звичний ритм життя. Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання патронатні сім’ї. Патронатний вихователь – це людина, котра може взяти в свою родину дитину на виховання, якщо та опинилася в складних життєвих обставинах. Дитина може перебувати в такій сім’ї від 1 до 6 місяців. Це дасть батькам дитини можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднанню родини.

Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги праці патронатного вихователя, а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. 

Якщо ви не байдужі до долі дітей, які потрапили у складні життєві обставини, і маєте бажання стати патронатним вихователем, більш детальну інформацію ви можете отримати звернувшись до Служби у справах дітей Ладижинської сільської ради.

 

Підготувала: Служба у справах дітей Ладижинської сільської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь