Ладижинська сільська рада

​​​​​​​Індексація пенсій у березні 2023 року

Дата: 05.04.2023 09:39

Фото без описуІндексація пенсій у березні 2023 року

24 лютого Уряд ухвалив постанову № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році”

Проведено індексацію пенсій на 19,7%. Підвищено розміри мінімальних пенсій та пенсійних виплат окремим категоріям пенсіонерів.

Кому з березня підвищили пенсії

Перерахунок торкнувся тих людей, які отримують пенсії:

• за віком, через інвалідність, у зв’язку з втратою годувальника (відповідно до Закону № 1058), пенсія яким призначена із розрахунком середньої зарплати на рівні 3 764,40 гривень.
  • пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,
  • пенсії за вислугу років, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка була призначена до 1 січня 2023 року.
  • пенсії, призначені до 1 січня 2020 року.

Також певні категорії пенсіонерів з 1 березня 2023 року можуть розраховувати на доплати до пенсій, а саме:

• людям віком від 65 років, які не працюють і мають страховий стаж (чоловіки 35 років, жінки 30 років), пенсія яким призначена за нормами закону № 1058, – доплатять суму, щоб отрималося 3120 гривень.
  • людям віком від 80 років, які мають страховий стаж (чоловіки 25 років, жінки 20 років), пенсія яким призначена за нормами закону № 1058, – доплатять суму, щоб отрималося 3120 гривень. Надбавка за вислуги також виплачуватиметься, проте не береться у розрахунок.
  • людям віком від 70 до 80 років, які мають страховий стаж (чоловіки 35 років, жінки 30 років), пенсія яким призначена за нормами Закону № 1058, – доплатять суму, щоб отрималося 3000 гривень
    людям віком до 70 років, які мають страховий стаж (чоловіки 35 років, жінки 30 років), а також людям з інвалідністю, пенсія яким призначена за нормами Закону № 1058, – доплатять суму, щоб отрималося 2760 гривень.
  • пенсіонерам, незалежно від віку та страхового стажу, які не працюють встановлюється доплата в сумі, що не вистачає до суми у 2 520 грн.

Важливо!

• Розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії з 1 березня не може бути меншим за 100 гривень та більшим за 1500 грн.
  • Перерахунок з 1 березня проведено автоматично.
  • Виплата перерахованих пенсій проводиться починаючи з 4 березня у встановлені пенсіонерам дати.

До відома:

• На 01.02.2023 в Черкаській області налічується 397 488 пенсіонерів, із них цивільні – 380 282 особи, військові – 17 206 осіб;
  • Кількість працюючих пенсіонерів – 104 321 особа, непрацюючих – 293 167 осіб;
  • Законодавством визначено мінімальний і максимальний розміри пенсії.
  • Мінімальний – 2 093 грн (це один прожитковий мінімум).
  • Максимальний – 20 930 грн (це десять прожиткових мінімумів).
  • Профінансовано субсидій за лютий 2023 року на 244,6 млн грн.
  • Профінансовано лікарняних у березні на 6,0 млн грн.

Перерахунок пенсії з 1 березня 2023 року:

• Кількість пенсіонерів, кому перераховано – 393 616 осіб.
  • Підвищено пенсій – 367 314.
  • Середній розмір підвищення – 517,06 грн (але не більше 1500 грн).
  • Додаткові витрати на виплату пенсії на місяць – 203,5 млн грн.

Підготував соціального захисту населення та охорони здоров’я