Ладижинська сільська рада

З 1 січня розпочато Програму медичних гарантій на 2023 рік

Дата: 23.03.2023 16:49

Фото без описуЗ 1 січня розпочато Програму медичних гарантій на 2023 рік

Кабінет Міністрів України прийняв постанову  № 1464 від 27.12.2022 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році», якою затвердив Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році.

Програма медичних гарантій — державна програма, що має на меті забезпечувати потреби пацієнта щодо отримання якісної медичної допомоги за основними напрямками, незалежно від його фінансової спроможності та стану здоров’я.

У 2023 році Програма медичних гарантій буде сфокусована на потребах пацієнта, викликаних війною.

Бюджет Програми медичних гарантій на 2023 рік становить понад 142 млрд гривень. Із них 4,7 млн гривень виділено на реімбурсацію лікарських засобів.

Перелік безкоштовних послуг, на які має право кожен пацієнт:

• екстрена медична допомога;
  • первинна медична допомога;
  • спеціалізована медична допомога;
  • паліативна медична допомога;
  • реабілітація у сфері охорони здоров’я;
  • медична допомога дітям до 16 років;
  • медична допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • вакцинація згідно з календарем профілактичних щеплень;
  • програма “Доступні ліки”.

Загалом у Програмі медичних гарантій на 2023 рік передбачено 39 пакетів послуг. Також до Програми увійде  і низка нових пакетів, за якими громадяни зможуть отримати безоплатні послуги, зокрема це:

• Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах.
  • Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах.
  • Секційне дослідження.
  • Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації.
  • Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії.
  • Програма “Доступні ліки” розшириться. До неї увійдуть імуносупресивні препарати, тест-смужки для інсулінозалежних та знеболювальні для паліативних хворих.
  • Текст постанови та тарифи за кожним із пакетів можна переглянути тут https://cutt.ly/u2r0uRp

Підготував відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я