Урядова Програма для населення щодо обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи

Дата: 13.02.2023 11:29

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.01.2023 № 25 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням» Уряд затвердив програму для населення щодо обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи.

Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Ця ініціатива є частиною підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, що також включає постачання генераторів та іншу допомогу задля підтримки енергетичної інфраструктури України.

Згідно постанови, передбачається, що українці матимуть змогу обміняти п’ять робочих ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп. Фінансування 30 млн LED-ламп  відбуватиметься за рахунок коштів ЄС.

Обмін ламп розжарювання на нові світлодіодні LED лампи буде проходити у відділеннях Укрпошти поетапно в усіх регіонах.

З 16 січня програма почне працювати в режимі бета-тестування. Після його завершення проект запуститься у звичайному режимі по всій території Україні.

Перша партія з 15 млн ламп надходитиме поступово впродовж декількох тижнів. В першу чергу через найбільший ефект економії будуть забезпечуватися обласні центри і великі міста. До кінця лютого лампочки мають надійти і до найменших сіл.

Інформаційний ресурс Мінекономіки