Історія пензлями…..

Дата: 22.12.2022 16:41

Фото без описуНа території Ладижинської громади є «Ладижинський історико – краєзнавчий музей». Де ви можете дізнатись всю історію села Ладижинка.  З часом завідувач музею винайшла дуже цікавий розпис на гончарних виробах, і дотепер працює з ним і продовжує розвивати.

«Ладижинський   розпис вже можна побачити не лише на полицях музею, а й у переможних списках міжнародних конкурсів. Коротка історія про нашу легенду…

Ладижинський розпис – техніка, яка була створена для розпису на гончарних виробах та надання їм витонченого, елегантного, вишуканого вигляду. В ній використовується лише два кольори – білий та чорний.

В основі цього розпису лежать давні вірування наших пращурів – дерево життя. Основні елементи беруть свій початок з однієї крапки. Потім - розвиток, як і все у нашому житті. Характерною ознакою  ладижинського розпису  -  використання рослинних візерунків. Елементи самого розпису  мілкі, найчастіше накладаються мазки чорного та білого кольорів один на один, створюючи ілюзію об’ємності малюнка.

Ладижинський розпис наноситься на гончарні вироби. При цьому (сьогодні)  користуються гуашшю  та пензлями.