Шановні жителі громади, просимо звернути увагу на присвоєння адрес Вашим будинкам!

Дата: 13.12.2022 15:20

Фото без описуОдним з документів, необхідних для проведення державної реєстрації речових прав в окремих випадках, є документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси. Подача цього документу передбачена для проведення державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки та інші.

З 01.07.2019 порядок присвоєння адрес всім об’єктам будівництва і об’єктам нерухомості єдиний по всій країні.

Відповідно до Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна заява на присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна подає власник такого майна. Подання заяви особою, яка не є власником (співвласниками) об’єкта нерухомого майна, або його (їх) представником є підставою для відмови у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси.

Власником об’єкту нерухомості вважається фізична або юридична особа, за якою в установленому законом порядку зареєстровано майнове право об’єкт нерухомості.

У разі смерті власника об’єкта нерухомого майна, присвоєння адреси відбувається після визнання права власності на це майно спадкоємцями у порядку встановленому чинним законодавством, у т.ч. за рішенням суду.

Основними документами для присвоєння адреси є:

1) заява про присвоєння адреси;

2) копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою;

3) копія документа, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;

4) копія документа, що посвідчує особу заявника, - у разі подання документів поштовим відправленням;

7) копія документа, що засвідчує повноваження представника, - у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.

Копії документів, що подаються для присвоєння адреси, засвідчуються замовником (його представником).

Слід зазначити, що послуги з присвоєння або зміни адреси надаються безкоштовно.

Враховуючи вищевикладене, для спрощення оформлення спадщини,  просимо Вас звернути увагу на адресу Ваших житлових будинків, Ваших батьків та рідних. У разі відсутності адреси, яка має включати назву села, вулиці та номер будинку, Вам необхідно звернутися до ЦНАПу в селі Ладижинка по вулиці Шкільна, 2, І поверх та написати заяву на присвоєння адреси.

Підготував відділ економічного розвитку, торгівлі, інвестицій, містобудування та архітектури