УВАГА ХТО БАЖАЄ ОТРИМАТИ НЕТЕЛЯ НА БЕЗПОВОРОТНІЙ ОСНОВІ!

Дата: 13.12.2022 10:10

На території Ладижинської сільської територіальної громади є в наявності 7 голів ВРХ, які утримуються в домогосподарствах в рамках Програми розвитку галузі молочного скотарства в Уманському районі на 2012-2020 роки.

Учасники вказаної програми отримують у своє домогосподарство теличку тільністю не менше 5 місяців.

За умовами укладених договорів, при отриманні першого приплоду від утримуваної нетелі (телички), учасник  програми зобов’язаний виростити її до парувального віку (18-20 місяців і живою вагою не менше 380-400 кг), штучно осіменити сім’ям племінного бугая-плідника, доглянути до нетелі (не менше 5 місяців тільності) та після ректального дослідження (відповідно акта спеціалістів ветеринарної медицини) безкоштовно передати в інше особисте селянське господарство відповідно до рішення конкурсної Комісії по визначенню отримувачів нетелей на безповоротній основі.

Після виконання зобов’язань, щодо вирощування та передачі приплоду ВРХ (нетелі) іншому утримувачу, корова залишається у власності громадянина і використовується ним без будь-яких обмежень.

На даний момент, один учасник програми з с.Ладижинка, готовий виконати умови договору та передати одному з жителів громади теличку тільністю більше 5 місяців.

Тому, особи, які мають підготовлене приміщення для утримання ВРХ та достатній запас кормів, можуть подавати до старостатів, або до Ладижинської сільської ради відповідні документи.

Для отримання телички (нетелі) зацікавлений кандидат подає наступні документи:

- заява на отримання нетелі на безповоротній основі;

- копія паспорта та  ідентифікаційного коду;

- відомості про наявність земельної ділянки;

- довідка про склад сім’ї;

- довідка про досвід утримання ВРХ;

- виписка з погосподарської книги.

На безповоротній основі нетель надається за рішенням конкурсної комісії після перевірки приміщення для утримання ВРХ та наявності кормів. Також отримувач телички має самостійно забезпечити її транспортування до свого домогосподарства з домогосподарства попереднього власника.