Ладижинська сільська рада

Кожна людина має можливість захистити свої права!

Дата: 02.12.2022 08:40

Фото без описуПраво на безоплатну правову допомогу гарантується Конституцією України.

Кожен може отримати правову консультацію щодо того, як діяти для розв'язання життєвої проблеми.

Первинна правова допомога передбачає інформування людей про їхні права, порядок їх реалізації та відновлення у разі порушення.

Це такі види правових послуг:

• надання правової інформації;
  • консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання допомоги у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.

Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Отримати таку допомогу можна безпосередньо у місцевих центрах, телефоном 0 800 213 103, через довідково-інформаційну платформу WikiLegalAid.

Громадяни, які не мають можливості самостійно захистити свої права та інтереси, можуть скористатися допомогою адвоката чи юриста (вторинною правовою допомогою), адвокати та працівники системи безоплатної правової допомоги, безоплатні для клієнтів і оплачуються державою.

Вторинна правова допомога передбачає рівні можливості у доступі до правосуддя. Це такі види правових послуг:

• захист;
  • здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складення документів процесуального характеру.