Робота бібліотеки Колодистенського ліцею

Дата: 21.06.2022 13:35

Робота бібліотеки Колодистенського ліцею

У Законі України «Про загальну середню освіту» важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі у закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги. Саме вона сприяє формуванню культури читання, саморозвитку особистості дитини, підвищенню інформаційної, освітньої, пізнавальної, інтелектуальної діяльності учнів.

Основні завдання шкільної бібліотеки:

- сприяти реалізації державної політики в галузі освіти;

- виховувати у школярів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її послугами, довідковим апаратом;

- сприяти самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи.

Червень завше гаряча пора у роботі бібліотеки закладу освіти.

Бібліотекарем проведено:

- конкурс малюнків на підтримку  Захисників України;

- акцію «Подаруй бібліотеці книгу»;

- операцію «Живи книго».

У бібліотеці працювала книжкова лікарня, де діти навчалися берегти книгу та надавати їй «лікарняну допомогу».

Найважливішим завданням шкільної бібліотеки є якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів ліцею: облік, обробка, розміщення підручників, зберігання фонду, робота з каталогом. Відповідно до обраних учителями-предметниками підручників для 5 класу Нової української школи, бібліотекар здійснила замовлення підручників та  перерозподіл підручників для 1-4, 6-9 класів.

Бібліотекарем здійснено збір підручників. Вилучення російськомовної та застарілої за змістом, фізично зношеної літератури проводилося дуже обережно, з урахуванням доцільності.  Вилучалися лише застарілі періодичні видання.

Підготував: Відділ освіти, культури, молоді та спорту Ладижинської сільської ради