Платформа єДопомога допомагає кожному, хто постраждав від російської агресії
Міністерство соціальної політики України разом з Міністерством цифрової трансформації України та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Швеції розробили платформу єДопомога https://edopomoga.gov.ua/
Платформа єДопомога допомагає кожному, хто постраждав від російської агресії. На платформі можна дізнатися, як отримати гроші від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками тощо. Також, зі свого боку на платформі реєструються благодійники.
Функціонал платформи єДопомога https://edopomoga.gov.ua/ дозволяє:
- Для потребуючих допомоги пройти реєстрацію та залишити заявку. Звернутися за допомогою на платформі можуть, як фізичні особи, так і юридичні.
- Для благодійників єДопомога дозволяє отримати в кабінеті перелік заявок за конкретним регіоном та обрати дату виконання. Команда Мінсоцполітики працює над залученням до реєстрації на платформі тих, хто може надати підтримку. На єДопомозі, для зручності благодійників, передбачена можливість фільтрування замовлень, а саме вони можуть обрати область, місто, категорію товару та обрати кому саме допомогти: фізичній або юридичній особі.
- Платформа зручна за рахунок того, що дозволяє швидко обрати ті заявки на допомогу, які потребують виконання саме зараз, з можливістю фокусувати зусилля на конкретному регіоні або окремому товарі.
Отримати допомогу через платформу єДопомога можна двома способами: онлайн та з рук в руки. Допомога онлайн - це коли благодійник обирає заявку, оплачує з будь якої країни світу Передплату єДопомога на суму 200, 500 або 1000 грн, а реципієнт допомоги отримує смс з кодом.
Громадянин, який потребує допомоги самостійно відвідує один з магазинів «Сільпо», «Фора», «Фоззі» та інші, обираючи товари з тих категорій, що були вказані в заявці та показує або диктує код отриманий в смс повідомленні. Допомога з рук в руки - це допомога, що доставляється самостійно благодійником або поштовими операторам. Благодійник самостійно обирає заявки, по яким хоче допомогти.
Джерело: Міністерство соціальної політики