Ладижинська сільська рада
Уманського району Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як отримати безоплатні інсуліни під час воєнного стану?

Дата: 05.04.2022 16:16
Кількість переглядів: 250

Фото без опису

Відпуск інсулінів максимально спрощений на час воєнного стану. Інсулінозалежні можуть отримати життєвонеобхідні препарати як за електронним, так і за паперовим рецептом.  Лікарі більше не вказують у рецепті торгову назву інсуліну – лише його тип. А доплата за препарати інсулінів  скасована. Ці зміни значно розширюють доступність інсулінів під час воєнного стану. 

В інтересах пацієнта  нині інсуліни відпускаються за електронним або паперовим рецептом.  У разі перебоїв з електроенергією чи інтернетом, лікар зможе виписати рецепт, а аптека його погасити.

Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я – він створить електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту. Якщо доступу до електронної системи охорони здоров’я немає – лікар випише паперовий рецепт, на якому поставить свій підпис та печатку. Рецепти на інсуліни виписуються не більше ніж на місяць у період воєнного стану.

Виписати рецепт на інсуліни може:

  • сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
  • ендокринолог;
  • паперовий рецепт також зможе виписати будь-який сімейний лікар, терапевт чи педіатр – з яким декларації пацієнт не має;

Важливо, що тепер в рецепті лікар вказує не торгову назву перепарату, а тип інсуліну:

1) інсулін людський генно-інженерний: – короткої дії; – середньої дії;

2) аналог інсуліну ультракороткої дії;

3) аналог інсуліну тривалої дії;

4) комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).

Це розширює доступність препаратів для інсулінозалежних. Адже замість конкретної торгової назви, працівник аптеки запропонує пацієнту наявні препарати, які підходять пацієнту, відповідно  до рецепту. 

Наголошуємо, що всі інсулінозалежні зможуть отримати інсулін без доплати. Це стосується всіх 47 препаратів, що внесені в Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації: https://bit.ly/3w2hcv. НСЗУ відшкодує аптекам повну вартість відпущеного інсуліну.  

Нині 198 аптек відпускають інсуліни в областях, які охоплює Центральний міжрегіональний департамент НСЗУ. Перед тим як звернутися до найближчої аптеки, варто зателефонувати до неї, щоб дізнатися години її роботи та уточнити наявність інсуліну. Список аптек, де є інсулін (постійно оновлюється):

Також нагадуємо про організації, до яких можна звернутись по допомогу, якщо потрібен інсулін:

Гаряча лінія МОЗ 0 800 60 20 19. Оператор зафіксує вашу заявку та опрацює її. Інсулін знайдуть або в аптеці, або, за можливості, доставлять волонтерами.

ГО “Сприяння хворим на цукровий діабет СахарОК”, Тетяна Авраменко, 0503134768, Tetiana.avramenko@gmail.com


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь