Поліомієліт в Україні: стартує перший етап кампанії зі щеплення дітей

Дата: 02.02.2022 08:07

З 1 лютого в Україні розпочинається перший етап вакцинації дітей проти поліо. Щеплюватимуть дітей віком від 6 місяців до 6 років (5 років 11 місяців 29 днів), які з певних причин пропустили одну чи більше необхідних за віком доз щеплення.

? Що робити, якщо ваша дитина має порушений календар щеплень?

Для надолуження пропущених щеплень слід звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

? Яку вакцину використовуватимуть?

Для першого етапу кампанії буде використана інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) французького виробництва. Вона містить неживі віруси поліо усіх трьох типів. Вакцина ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу.

? На що треба звернути увагу під час процедури щеплення?

Вакцину вводять внутрішньом’язово у передню поверхню стегна або в дельтоподібний м’яз руки. Зауважте, що в сідницю вакцину не вводять!

? Що важливо пам’ятати?

Щеплення від поліомієліту внесені у перелік обов’язкових* (ст. 12 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб») гарантованих державою щеплень. Їх можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря або педіатра, якщо вони працюють у закладі, що має договір із Національною службою охорони здоров’я України.

Джерело: Черкаська обласна державна адміністрація