Бустерну доза вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+

Дата: 24.01.2022 09:52

В Україні  запровадили бустерну дозу вакцинації від коронавірусу для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Влада пішла на такий крок, аби посилити ефективність вакцинації на тлі поширення нового штаму «ОМІКРОН».

Пропонуємо питання - відповіді які зацікавлять Вас.

1. Бустерна і додаткова доза – це одне й те саме?

Ні. Бустерну (ревакцинальну) дозу вводять для закріплення тривалішого захисту організму проти  коронавірусу, адже з часом ефективність вакцин знижується.

Попередні дані досліджень показують, що бустерна доза посилює ефективність вакцини та забезпечує кращий захист від  нового штаму «Омікрон».

Додаткову дозу роблять для кращого захисту людей, які через стан свого здоров’я ( перенесену операцію або захворювання) мають ослаблений імунітет порівняно з іншими. Тож для таких людей третє щеплення  є додатковим, а четверте – бустерним.

1. Хто може отримати бустерну дозу?

З 6 січня Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) дозволило щеплювати ре вакцинальною дозою всіх громадян віком від 18 років, незалежно від того, яким препаратом їм робили попередні щеплення проти коронавірусу. МОЗ рекомендує колоти бустерну дозу через 6-9 місяців після отримання другої вакцинації.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцинації проти СОVID 19, для них оптимальний період – 3-6 місяців після додаткової дози.

1. Як отримати третю дозу?

Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації проти коронавірусу вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Також можна звернутися до свого сімейного лікаря, щоби він вас скерував.

1. Якою вакциною роблять бустерне щеплення?

Перевагу надаватимуть мРНК - вакцинам (вакцина на основі рибонуклеїнової кислоти)  Moderna або Pfizer – незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac, рекомендують вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Якщо мРНК – вакцин не буде, бустерну дозу можна зробити іншим препаратом, згідно з дозволеними в Україні схемами.

1. Що буде з COVID – сертифікатом після ревакцинації?

Після введення ре вакцинальної дози можна буде отримати новий COVID – сертифікат, який діятиме впродовж 270 діб (близько 9 місяців) із дати її введення.

Новий сертифікат міститиме дані тільки про останню з вакцин. Тобто якщо людина перші два щеплення зробила препаратом CoronaVac, а бустерне – мРНК- вакциною, то вона зможе потрапити до країн, де CoronaVac не схвалений.