Зменшення кисню у воді під час льодоставу може призвести до загибелі риби у водоймах

Дата: 20.01.2022 11:19

За інформацією Державного агентства водних ресурсів України та Міжвідомчої комісії по узгодженню роботи дніпровських водосховищ в басейнах річок Дніпро та Південний Буг, куди входить і територія Уманського району, спостерігається складна гідрологічна ситуація, що пов’язана з маловоддям.

Низький рівень води у водних об’єктах під час льодоставу може призвести до загибелі водних біоресурсів внаслідок значного зменшення кількості кисню у воді.

Для запобігання та недопущення погіршення умов існування водних біоресурсів у зимовий період під час льодоставу рекомендуємо користувачам водойм вжити заходів з недопущення погіршення екологічної ситуації на водоймах громади.

Основним методом боротьби з задухою є аерація (насичення) води киснем повітря.

Для цього необхідно рубати ополонки на водоймах та вставляти у них снопи з очерету, соломи,  механічними засобами переміщувати воду в ополонках, збагачуючи її киснем, перекачувати воду через повітря з однієї ополонки в іншу насосами та помпами. Також необхідно зчистити сніг з льоду на більшій, по можливості, площі водойм. Якщо є можливість, на водоймі необхідно створити приток і виток води. При цьому вода в процесі свого руху збагачується киснем.