Дата: 01.12.2021 16:08

ЗВІТ про повторне відстеження

Рішення Ладижинської  сільської ради від 25.06.2020 № 16-5/VII

«Про порядок обчислення та сплати транспортного податку на території  Ладижинської сільської об’єднаної територіальної громади»

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер:

Рішення Ладижинської сільської ради від 25.06.2020 № 16-5/VII «Про порядок обчислення та сплати транспортного податку на території  Ладижинської сільської  територіальної громади» (далі – Рішення).

2. Назва виконавця заходів з відстеження:

Ладижинська сільська рада

3. Цілі прийняття акта

Основними цілями прийняття акту є:

•  визначення ставки транспортного податку, що має справлятися на території Ладижинської об’єднаної територіальної громади;
  •  встановлення відносин, що виникають у сфері справляння транспортного податку;
  • встановлення розмірів ставки транспортного податку в межах визначених Податковим кодексом України із врахуванням потреб територіальної громади;
  • здійснення планування та прогнозування надходжень від сплати транспортного податку при формуванні сільського бюджету.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 01.11.2021 по 30.11.2021.

5. Тип відстеження

Повторне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» шляхом збирання та аналізу таких статистичних показників:

- динаміка кількості платників транспортного податку;

- обсяги надходжень від сплати транспортного податку;

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Назва показника

2020 рік

динаміка кількості платників транспортного податку;

-

2.

обсяги надходжень від сплати транспортного податку;

-

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування. А саме – це легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Станом на 01.01.2021 р. – 2250000, 00 грн (МЗП – 6000 грн).

Рішення Ладижинської сільської ради «Про порядок обчислення та сплати транспортного податку на території  Ладижинської сільської  територіальної громади» відповідає чинному законодавству, є актуальним. Його реалізація забезпечує прозоре та ефективне встановлення ставки транспортного податку, здійснення необхідного контролю за своєчасністю та повнотою проведення платежів.