ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРВ ГОЛОДОМОРУ в Колодистенському ліцеї

Дата: 30.11.2021 15:46

Пам'ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи, а була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки  безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей і ще ненароджених.

З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій у Колодистенському ліцеї було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…». У класах пройшли години пам’яті й скорботи «Голодомор – біль душі й пам’ять серця», «Україна пам'ятає». Мета даних заходів була в примноженні та шануванні звичаїв та традицій українського народу, збереженні пам’яті про трагічні події історії нашої держави, донести до дітей масштаби трагедії. Діти дізналися причину голоду в Україні 1922 - 1923, 1932 - 1933, 1946 - 1947. Учителем історії Концевою А.П.  та учнями 9 класу було створено об'ємний плакат на тему "Голодомор1932 - 1933 рр." Напередодні учні ліцею читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!», виготовили «Ангелів пам’яті ». Класний керівник Легедза О.В. з учнями 5 класу  переглянули відеолекцію "Голодомор. Чому злочин став можливим, "виготовили свічку пам'яті та "квітку-незабудку".

Хвилиною мовчання та запаленням свічки згадали закатованих голодом жертв геноциду українського народу.