Дата: 04.10.2021 15:30

30 вересня 2021 року Коломийським академічним обласним українським драматичним театром ім.. І.Озаркевича на сцені Ладижинського сільського будинку культури була представлена вистава Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч».

Трагікомедія висвітлює тему – згубний вплив грошей на людину, що є й сьогодні досить актуальним. Переглянувши виставу, людські думки перенасичені інформацією про Covid-19 та карантинні обмеження змінюються на роздуми про психологічний тип особистості, одержимої жадобою збагачення.

Сюжет цієї вистави, відомий кожному ще зі шкільних часів: головний герой п’єси сільський багатій - Герасим Калитка. На початку п’єси він зустрічається з незнайомцем, який пропонує махінацію для накопичення багатств. Зважившись на це, Калитка отримує  мішок «грошей», звичайних папірців. Що робити? Ми сміємося над його скупістю, яка межує з аномалією. А незнайомець – актор, який потішив своєю віртуозністю та хитрістю.

Режисер-постановник – народний артист України – Дмитро Чиборак усвідомлює високе призначення театру. Сценографія, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Данька, заслуговує теж на похвалу.

Завдяки грі акторів, які чудово зіграли свої ролі, глядачі щиро сміялися, усвідомлюючи, що й серед нас є Калитки, котрим усе і всього мало.

Коломийський театр ім. І. Озаркевича дав можливість жителям громади відпочити, насолодитися виставою та грою акторів на основі справжньої, високохудожньої драматургії. Браво трупі!