ОГОЛОШЕННЯ!

Дата: 05.08.2021 11:46

Кожен громадянин відповідно до Конституції України має право на професійну правничу допомогу. Для цього по всій Україні працює понад 100 місцевих центрів та 425 бюро правової допомоги.

Первинна правова допомога передбачає інформування людей про їхні права, порядок їх реалізації та відновлення у разі порушення.

Це такі види правових послуг:

• надання правової інформації;
  • консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання допомоги у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.

Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Більш детально можна дізнатися у розділі «Як отримати безоплатну правову допомогу».

Хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу? На призначення адвоката мають право  усі, чий середньомісячний дохід не перевищує 2-х прожиткових мінімумів. А також ветерани війни (учасники бойових дій, учасники війни, сім’ї загиблих), внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування та інші категорії осіб відповідно до ЗУ “Про безоплатну правову допомогу”.

Важливо також  знати, що адвокати співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги за договором. Після надання відповідних послуг вони отримують оплату за проведену роботу за рахунок держбюджету. Слово “безоплатно” іноді відлякує людей за принципом “Безкоштовний сир тільки у мишоловці”. Це міф, адже адвокат не працює безкоштовно, а за надані ним послуги після звітування сплачує держава. От і виходить, що для людини правова допомога надається безоплатно, але адвокат не працює безкоштовно. Це державна гарантія, яка забезпечує рівний доступ до правосуддя для вразливих верств населення.

Захищати свої права чи ні — вирішує кожен із нас. Але на сьогодні створено дієвий механізм, який дозволяє отримати правову інформацію, підвищити рівень своєї юридичної грамотності. Це система безоплатної правової допомоги.

Телефоном гарячої лінії 0-800-213-103, яка працює безкоштовно і цілодобово.