Дата: 14.06.2021 10:17

10 червня 2021 року в селі Ладижинка відбулося відкриття пункту постійного базування бригад екстреної швидкої медичної допомоги (ЕМД). Що дозволить стати на новий рівень обслуговування та значно скоротить час доїзду до громадян віддалених сіл Ладижинської територіальної громади. Раніше приїзд бригади швидкої допомоги з міста Умань до села Затишок складав приблизно 1 год. 20 хв.

На відкриття цього пункту базування бригади ЕМД місцеві мешканці чекали чотири роки. Пункт розташовується в с. Ладижинка по вул. Анісімова 4. Він буде обслуговувати 11 навколишніх сіл Ладижинської територіальної громади.

Швидка (екстрена) медична допомога — спеціалізована медично-санітарна служба, завданням якої є надання першої медичної допомоги при станах, загрозливих для життя, потерпілим від нещасних випадків (поранення, переломи, опіки, отруєння, ураження електричним струмом) або при раптових захворюваннях, а також транспортування потерпілих до лікарень. Швидка медична допомога існує для виконання основних принципів надання першої допомоги, які полягають у збереженні життя, запобіганні подальших травм і сприянні одужанню.

Зі створенням Ладижинської сільської територіальної громади дана ідея почала втілюватись в життя:

• У 2019 р. коштами Ладижинської сільської ради було придбано автомобіль для пункту бригади ЕМД.
  • У 2020 р. з місцевого бюджету було виділено кошти на ремонт приміщень та проведено каналізацію для пункту бригади ЕМД.
  • У 2021 р. закуплено  меблі, медикаменти та медичну сумку – укладку  для пункту бригади екстреної швидкої медичної допомоги.

Офіційне відкриття нового пункту базування бригади ЕМД пройшло за участі директора Комунального некомерційного підприємства "ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ "ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ Фесуна Ігоря Анатолійовича, Завідувача філії Уманської станції швидкої медичної допомоги Гурбича Сергія Теофановича, Голови Уманської районної ради Олійника Віталія Васильовича,  народного депутата України Яценка Антона Володимировича, голови Ладижинської сільської ради Цоколенка Сергія Васильовича, депутатів Ладижинської сільської ради, а також представників громади, медиків та місцевої влади.

Особливу подяку  Цоколенко Сергій Васильович висловив спонсорам, підприємцям та депутатам, які зробили великий внесок для відкриття пункту базування бригади ЕМД :  Абдінову Рамізу Алі – огли, Подвальниковій Оксані Андріївні, Харишуку Андрію Володимировичу, Гриню Юрію Івановичу, Коліснику Станіславу Анатолійовичу, Стеценку Віталію Володимировичу та Іську Ігорю Володимировичу.

Велика подяка працівникам КП «Ладижинський сількомунгосп», які своїми силами здійснили облагородження території та самого пункту.

Право перерізати символічну стрічку було надано Яценко Антону Володимировичу, Цоколенку Сергію Васильовичу  та Фесуну Ігорю Анатолійовичу.

10 червня 2021 р. з 9:00 години розпочав функціонувати постійний  пункт базування бригад екстреної швидкої медичної допомоги. Надаватимуть медичні послуги  чотири фельдшери та чотири водії.

Хай у новому приміщенні добре працюється медикам, буде менше тривожних викликів, але якщо раптом виникне необхідність, щоб у них завжди були всі можливості для врятування людського життя.