8 червня 2021 року відбулися загальні збори громадян в селі Ятранівка

Дата: 10.06.2021 11:24

8 червня 2021 року відбулися загальні збори громадян в селі Ятранівка.

Участь у заході взявли сільський голова Цоколенко Сергій Васильович, начальники відділів  Ладижинської сільської ради, представники депутатського корпусу та жителі села Ятранівка.

Потапенко Сергій Олександрович прозвітував перед односельцями про виконану роботу та заходи, що вживались для покращення соціально-економічного та культурного розвитку села. Староста окреслив проблеми с. Ятранівка і наголосив, що лише спільними зусиллями всіх жителів можливо змінити життя в селі на краще!

На сьогодні в селі Ятранівка створено віддалене робоче місце Центру надання адміністративних послуг де працює спеціаліст. Послуги надаються вчасно і якісно, нарікань та скарг від населення немає.

На території села функціонує фельдшерсько-акушерський пункт, в якому працює медична сестра. Раз в тиждень (або за потреби) приїздить лікар. Жителі села Ятранівка обслуговуються в Ладижинській амбулаторії де створені всі необхідні умови.

На  території  с.  Ятранівка  функціонує  два  заклади  освіти: Ятранівська філія Ладижинського ліцею та заклад дошкільної освіти «Ясла-сад «Росинка».

Благоустроєм населеного пункту, прибиранням вулиць, парків, меморіалів, кладовищ, спортивних майданчиків, зупинок, територій закладів та установ  села Ятранівка займається комунальне підприємство «Ладижинський сільськомунгосп». Також створена посада двірника, який постійно працює в селі.

Про роботу Ятранівсього будинку культури прозвітувала завідувачка Потапенко Оксана Володимирівна.

Протягом 2021 р. в Ятранівському будинку культури було проведено чимало онлайн заходів (у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні), в яких брали участь не тільки учасники гуртків, а й учні Ятранівської філії Ладижинського ліцею та вихованці Закладу дошкільної освіти «Ясла садочок «Росинка».

В  Ятранівському будинку культури функціонують такі гуртки : (вокальний, драматичний, фольклорний, художнє читання).

Всі учасники гуртків до пандемії брали участь як в житті рідного села, так і  сіл Уманського району та у районних заходах, де не одноразово були нагороджені подяками та почесними грамотами.

Про роботу та виконання своїх обов’язків прозвітувала соціальний працівник Центру надання соціальних послуг Лободюк Оксана Іванівна.

На її обслуговуванні знаходяться десять осіб похилого віку, яким вона допомагає із:

- закупівлею та доставкою медикаментів й продуктів харчування;
- миттям посуду;
- прибиранням приміщень;

- оплатою комунальних послуг.

Всі отримувачі соціальних послуг задоволені, скарг немає.

Також слово було надано начальнику відділу соціального захисту та здоров’я Попенко Олені Анатолівні, яка розповіла про зміни в оформленні субсидій й допомог та надала вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

Завершив загальні збори громадян сільський голова Цоколенко Сергій Васильович, який розповів про зміни, що відбулися в громаді у 2020-2021 рр. та про плани на майбутнє.

В 2021 році з бюджету Ладижинської сільської ради було виділено 50 тис. грн на гідранти та 200 тис. грн на будівництво внутрішнього туалету Ятранівської філії Ладижинського ліцею. Уже розпочато підготовку до опалювального сезону та закуплено й завезено  дрова  й  вугілля.

Щороку грошові виплати отримують учасники бойових дій та ліквідатори аварії на ЧАЕС.

Також коштом сільської ради організовано пільговий проїзд для жителів села Ятранівка.

Коштом сільської ради один раз на місяць відбувається вивезення твердих побутових відходів.

В 2021 році планується підсипання ґрунтових доріг  щебеневою сумішшю на території села Ятранівка.

Також Сергій Васильович наголосив, щоб уберегти себе та своїх близьких від COVID-19, необхідно чітко дотримуватися  карантинних вимог, тримати соціальну дистанцію,  носити маски, часто мити руки та використовувати антисептичні засоби.

За результатами загальних зборів громадян були визначені основні проблемні питання, які хвилюють жителів села:

• Побудова водопроводу;
  • Налагодження транспортного сполучення з населеними пунктами громади;
  • Вуличне освітлення;
  • Ремонт доріг.

Всі питання взяті на контроль керівників громади, а також дані доручення посадовим особам щодо їх виконання.