Ладижинська сільська рада

З 1 вересня 2021 року відбудуться зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Дата: 28.05.2021 07:58

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277   « Про додаткові заходи щодо організації виплати, доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України»

Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України.  До його проведення виплату буде проводити АТ «Укрпошта».

Що необхідно зробити?

Пенсіонери, які на сьогодні отримують пенсійні виплати через відділення АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, мають до 01 вересня 2021 року самостійно обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій.

Якщо  пенсіонер самостійно не в змозі обрати банківську установу?

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ « Ощадбанк», який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни  можуть будь – коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Які категорії громадян зможуть і надалі отримувати пенсію та грошові допомоги через АТ «Укрпошта»?

• Люди з інвалідністю 1 групи;
  • особи, які зо висновком лікарсько – консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80- ти річного віку;
  •  одержувачі  державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та допомоги на догляд.