В Ладижинській громаді створено КЗ «Центр надання соціальних послуг Ладижинської сільської ради»

Дата: 20.02.2021 12:34

«Прийти вчасно – допомогти негайно!»- під таким гаслом  працює колектив комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Ладижинської сільської ради», який розпочав свою роботу 01 січня 2021 року. Заклад було створено на пропозицію сільського голови та за підтримки депутатського корпусу  рішенням сесії від 14.07.2020 року, фінансування установи здійснює сільська рада.

Основною метою діяльності Центру надання соціальних послуг є здійснення соціального обслуговування громадян та надання соціальних послуг жителям громади, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Тепер жителі нашої громади  зможуть отримувати  соціальні послуги за місцем реєстрації та проживання вчасно, адресно та систематично.

Центр надання соціальних послуг має такі відділення:

• відділення соціальної допомоги вдома;
  • відділення соціальної допомоги сім’ї, дітям та молоді;
  • стаціонарне відділення.

Підопічні Центру отримують наступні життєво-необхідні соціальні послуги:

• догляд стаціонарний  (створення умов для проживання; забезпечення харчуванням, твердим, м'яким інвентарем; допомога у самообслуговуванні та ін.);
  • догляд вдома (доставку медикаментів, доставку продуктів і промислових товарів  за кошти громадян, допомогу у проведенні медичних оглядів,  приготуванні їжі,  прання білизни,   оформлення та своєчасне  подання документів на отримання різних видів соціальної допомоги, оплату комунальних платежів, прибирання житла та присадибних ділянок);
  • соціальний супровід  (соціальна профілактика, консультування інформування,  посередництво, представництво інтересів, соціальний супровід сімей/осіб які опинились в складних життєвих обставинах, де виховуються діти – сироти  та діти позбавлені батьківського піклування, екстрене (кризове) втручання, соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці, соціальна адаптація, соціальна інтеграція та реінтеграція.

Колектив Центру працює за покликом серця і несе добро та милосердя в кожну домівку.  На сьогодні соціальною послугою догляд вдома     користуються 500 одиноких та одиноко проживаючих громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги:

• Ладижинська сільська територіальна громада – 140 осіб;
  • Дмитрушківська сільська територіальна громада   - 170 осіб;
  • Бабанська селищна територіальна громада  - 190 осіб;.

У Рижавському стаціонарному відділенні перебуває 17 підопічних, які отримують послугу догляду із забезпеченням постійного проживання, із них 5 осіб із  Ладижинської сільської територіальної громади; 5 осіб із  Паланської сільської територіальної громади;  2 особи із Дмитрушківської сільської територіальної громади; 3 особи із Бабанської селищної територіальної громади та 2 особи із Уманської міської територіальної громади. Доглядають та створюють комфортні умови для проживання в цьому закладі 9 працівників.