ЗВІТ про базове відстеження проекту рішення "Про порядок обчислення та сплати транспортного податку на 2021 рік на території Ладижинської сільської об’єднаної територіальної громади"

Дата: 03.08.2020 08:51

ЗВІТ про базове відстеження

Рішення Ладижинської  сільської ради

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер:

Рішення Ладижинської сільської ради «Про порядок обчислення та сплати транспортного податку на 2021 рік на території  Ладижинської сільської об’єднаної територіальної громади» (далі – Рішення), набирає чинності – з 01 січня 2021 року.

2. Назва виконавця заходів з відстеження:

Ладижинська сільська рада

3. Цілі прийняття акта

Основними цілями прийняття акту є:

•  визначення ставки транспортного податку, що має справлятися на території Ладижинської сільської об’єднаної громади;
  •  встановлення відносин, що виникають у сфері справляння транспортного податку;
  • встановлення розмірів ставки транспортного податку в межах визначених Податковим кодексом України із врахуванням потреб територіальної громади;
  • здійснення планування та прогнозування надходжень від сплати транспортного податку при формуванні сільського бюджету.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 01.07.2020 по 31.07.2020.

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» шляхом збирання та аналізу таких статистичних показників:

- динаміка кількості платників транспортного податку;

- обсяги надходжень від сплати транспортного податку.

- рівень поінформованості громади та суб’єктів господарювання з основними положеннями акта.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

• Ступінь інформованості суб’єктів господарювання та громади щодо положень акта достатньо високий, проект рішення оприлюднено на офіційному веб-сайті Ладижинської сільської ради https://ladyzhynska-gromada.gov.ua/, проводились обговорення проекту регуляторного акту на засіданні робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» із запрошенням зацікавлених суб’єктів господарювання та засіданнях постійних депутатських комісій.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатом аналізу, отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей.

Реалізація рішення забезпечує прозоре та ефективне встановлення ставки транспортного податку, здійснення необхідного контролю за своєчасністю та повнотою проведення платежів.