До уваги жителів Ладижинської сільської об’єднаної територіальної громади

Дата: 19.08.2020 11:21

Фото без описуЛистом № 28.2/1709 від 13.08.2020 р. Уманське міськрайонне управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області, повідомило Ладижинську сільську раду, що 11 серпня 2020 р. референт – лабораторією Центру громадського здоров’я України методом ПЛР виділено ДНК сибірської виразки в чоловіка (Саратовський район, Одеська область), який займається скуповуванням тварин для подальшого перепродажу.

Тому Ладижинська сільська рада нагадує жителям сільської об’єднаної територіальної громади, що основним джерелом збудника сибірської виразки для людини є хворі сільськогосподарські тварини, а чинниками передачі збудника можуть бути м'ясопродукти і сировина, отримані при їх забої.

Враховуючи шляхи та чинники передачі збудника сибірської виразки, необхідно пам'ятати про небезпеку подвірного забою тварин без ветеринарного огляду, покупки м'яса і м'ясопродуктів на «стихійних ринках», про можливість зараження через тваринну сировину, а також про необхідність термінового звернення за медичною допомогою уразі наявності перших ознак захворювання.

Особлива увага сільських жителів має бути приділена місцям випасу тварин. Категорично забороняється випас на тих місцях, де раніше розташовувалися місця поховання загиблих тварин.