Сезон полювання на пернату дичину на території Ладижинської сільської об’єднаної територіальної громади відкривається 18-00 годині 08 серпня 2020 року.

Дата: 07.05.2020 16:41

Відкриття полювання на мисливські види птахів, або як кажуть в побуті «полювання на качок» вважається святом для всіх мисливців, а в багатьох випадках для цілих мисливських сімей тому, що власне це полювання є наймасовішим і найпопулярнішим для мисливського загалу.

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», враховуючи рекомендації Держкомлісу України, Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА, Державної екологічної інспекції у Черкаській області, цього року встановлено такі терміни проведення полювання:

• на качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, пору чайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) – з 08 серпня 2020 року до 27 грудня 2020 року;
  • на перепілку –– з 08 серпня 2020 року до 31 жовтня 2020 року -  включно;
  • на самця фазана – з 17 жовтня 2020 року по 29 листопада 2020 року – включно.

Дні полювання: середа, субота, неділя та додатковий день – четвер для мисливців з собаками лягавих порід і спанієлями.

З дня відкриття полювання на хутрового звіра днями полювання на пернату дичину залишаться субота та неділя, дні середа та четвер для полювання на пернату дичину закриваються.

Полювання на самця фазана проводиться за окремим дозволом (відстрільна картка) в присутності штатних єгерів або членів ради ТМР «Уманське».

Норми добування пернатої дичини одним мисливцем за один день не повинні перевищувати:

куликів – 10                         качок – 3                            лисок – 3

голубів – 5                            перепілок – 10                   фазана – 1

Статтею 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» забороняється полювання у наступних місцях:

• у межах населених пунктів (сіл, селищ);
  • на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель, населених пунктів та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.

Полювання проводити з дозволу та обов’язковою реєстрацією за місцем полювання у бригадира мисливського колективу, його заступників або штатного єгеря, закріпленого за даними угіддями в спеціальній книзі реєстрації виходів на полювання.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• полювання без документів, визначених статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»;
  • полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму;
  • полювання у заборонений час, а саме у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу) та у недозволені для полювання строки на відповідні види тварин;
  • полювання із застосуванням або використанням немисливської (у тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони;
  • полювання на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями та шротом діаметром більше 5 мм (№ 0000);
  • полювання з мисливськими собаками, ловчими звірами та птахами без наявності на них відповідних паспортів;
  • полювання на заборонених для добування тварин.

Під час проведення полювання мисливці повинні суворо дотримуватись правил полювання, техніки безпеки та ветеринарно-санітарних вимог.

Ладижинська сільська рада бажає усім мисливцям приємного полювання.