Село Текуча. Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Дата: 23.07.2020 17:05

Фото без описуНа території Ладижинської сільської об’єднаної територіальної громади продовжує  роботу  робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати, зайнятості населення та збільшення надходжень до бюджету. Основними завданнями групи є  проведення контрольного огляду торгових точок на стан складання трудових договорів, виявлення порушень “Закону про працю”, виявлення порушень з роздрібної торгівлі підакцизними товарами та виїзд на земельні ділянки одноосібників, які самостійно обробляють землі сільськогосподарського призначення та систематично не декларують отримані доходи. 16 липня таке засідання було проведене на території села Текуча.

Перевірено торгові точки ФОП Гершун Інна Миколаївна. Виявлені порушення в торговій точці такі що продавець при продажу підакцизних товарів не видав чек покупцю, що є грубим порушенням при ведені роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Підприємницька діяльність ФОП Голуб Тетяна Василівна ведеться без нарікань та з дотриманням чинного законодавства.

Також робочою групою виявлено торгову точку за адресою: Черкаська обл., Уманський р-н, с. Текуча, вул. Перемоги, 6а. На момент перевірки тамбурні (не основні) двері магазину були зачинені. За інформацією в.о. старости села Текуча Сергія Грома дана торгова точка працює на постійній основі, здійснює продаж промислових товарів. У робочої групи виникли сумніви щодо законних підстав проведення торгівельної діяльності. Тому, інформацію про цю торгову точку вирішено передати до податкової служби для визначення подальших дій щодо неї.

Проведений фінансовим відділом Ладижинської сільської ради аналіз  поданих декларацій між населеними пунктами Ладижинської ОТГ свідчить, що одноосібники села Текуча займають останнє місце в списку рейтингу, а саме: зі 111 одноосібників задекларували свій дохід всього 37 осіб. А це всього 37% при тому що мінімальний відсоток декларування своїх доходів одноосібниками в інших населених пунктах становить 72%.

Зведена таблиця по одноосібниках станом на 01,07,2020 р

Населений

пункт

Площа, га

одноосібників

Середня площа га,

на 1 особу

Фактично склали декларацію Середня кількість задекларованої площі, га Виконання деклараційної компанії, %
1 Ладижинка 1160,8625 266 4,3641 224 977,5684                      84,21
2 Рижавка 827,8958 222 3,7293 160 596,6817                      72,07
3 Колодисте 549,1207 164 3,3483 133 445,3235                      81,10
4 Текуча 531,4439 111 4,7878 37 177,1480                      33,33
5 Городниця 285,68 105 2,7208 87 236,7063                      82,86
6 Затишок 330,4835 60 5,5081 45 247,8626                      75,00
  Всього по громаді 3685,4864 928 4,0764 686 2681,2905                      73,92

Тому, робочою групую було прийнято рішення виїхати до одноосібників, які протягом останніх років не подають декларації по доходах безпосередньо на їхні земельні ділянки, для визначення та оцінки стану їхнього засіву, якості обробітку та виду культури., а саме: Покотилюк Тетяни Олександрівни - 4,0348 га; Покотилюк Сергія Федоровича - 4.0346 га; Покотилюк Любові Степанівни - 4,0346 га (фото №1); Федорова Миколи Петровича – 7,3449 (фото №2); Кукрудзи Зінаїди Анатоліївни – 7,8282 га та 7.8283 га (фото №3); Лесько Ганни Маркіянівни – 7,8284 га (фото №4); Золотніцкого Михайла Сергійовича – 3,8980 га(фото №5). Власники земельних ділянок були запрошені на зустріч із робочою групою.

З усіх запрошених вдалося поспілкуватися лише з Золотніцким Михайлом Сергійовичем та Федоровим Миколою Петровичем. З ними було проведено бесіду та роз’яснення  щодо обов’язку  та важливості подачі декларацій про отриманий дохід від їхньої діяльності, оскільки це впливає на розвиток громади. Адже деякі з вище вказаних осіб користуються соціальними пільгами, які фінансуються з бюджету сільської об’єднаної територіальної громади, який своєю чергою наповнюється завдяки сплаті податків  відповідальними  жителями та землекористувачами нашої громади.

На кожну земельну ділянку, до якої було здійснено виїзд групи, складено акти з детальним описом стану ділянки, виду та стадії розвитку посіяної культури. Також, всі земельні ділянки були зафіксовані на фото та підкріплені до актів.

Робочою групою  вирішено передати всі зібрані матеріали до Державної податкової служби для подальшого впливу та проведення роботи з вищезгаданими одноосібниками.

Звісно, вищевказані громадяни одноосібники - це не всі землекористувачі, які не склали та не подали декларацій. Повний список таких осіб та детальний аналіз додаємо.

Нагадуємо, якщо ви одноосібно обробляєте земельні ділянки сільськогосподарського призначення  площею понад  2 га, виконайте свій обов’язок,  складіть та подайте декларацію про отриманий дохід.

Наступний населений пункт до якого заплановано  виїзд робочої групи -  село Рижавка. Інформацію по проведеній роботі очікуйте….

Село Текуча - одноосібники, які не склали та не подали декларації