Ладижинська сільська територіальна громада
Уманського району Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Допомога на дітей для ФОПів.

Дата: 19.05.2020 09:41
Кількість переглядів: 873

  Фото без опису   

       З метою забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб – підприємців, які мають дітей, а також для осіб, які були звільнені з роботи й зареєструвались в центрі зайнятості як безробітні, Урядом прийнято постанову Кабінету міністрів України «Деякі питання  соціальної підтримки сімей з дітьми» від 22.04.2020 № 329.

Хто може отримати й за яких умов сплачується допомога?

      Один із батьків (опікунів) дитини до 10 років (включно), який є  ФОПом, що обрали спрощену систему оподаткування і належать до І та ІІ груп платників єдиного податку і сплатили ЄСВ за всі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

   ВАЖЛИВО! Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги «муніципальна няня».

      Допомога виплачується як громадянам так і іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.


Куди треба подати документи?

      До відповідного територіального підрозділу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання фізичної особи — підприємця.

      СЛІД ПАМ’ЯТАТИ! Допомога на дітей за місцем проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.


Якій розмір допомоги на одну дитину?

      Допомога виплачується на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно).
      Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 01.01.2020 р., тобто:

— на дитину до 6 років: 1779 грн;

— на дитину від 6 до 10 років: 2218 грн.


На який період призначається допомога?

      На період карантину та протягом одного місяця після його закінчення. Допомога призначається з місяця звернення і виплачується щомісячно за повний місяць.


Які документи треба подати?

— Заява на призначення допомоги на дітей ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до І і ІІ групи платників єдиного податку із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку (бланк);

— копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

— довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- іноземці (особи без громадянства) подають документ на право постійного проживання в Україні;

— опікуни – копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки.

       ВАРТО ЗНАТИ!  Документи органами соцзахисту розглядаються протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви з усіма необхідними документами. Після чого приймається рішення про призначення чи відмову і таке рішення повідомляється заявнику.


Чи можливе звернення за допомогою в електронній формі ?

       Так. Список документів фактично той же:

— заява про призначення в електронній формі;

— фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);

— фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7).— фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

— фотокопію рішення районної, районної  у м. Києві та м. Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

       На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника

       Увага! Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua .


Куди подавати документи у випадку утворення ОТГ або у сільській місцевості?

       Заява з необхідними документами для призначення допомоги на дітей приймається уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, та передається відповідним органам соціального захисту населення.

       У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги на дітей і передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

 

Якими є підстави припинення виплати допомоги?

  • позбавлення отримувача батьківських прав;
  • відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;
  • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
  • перебування отримувача під вартою на час слідства, у місцях позбавлення волі, за рішенням суду, розшуку отримувача органами Національної поліції;
  • смерті дитини;
  • смерті отримувача.

        Виплата допомоги на дітей припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

        ВАРТО ЗНАТИ! У разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги ви зобов’язані протягом трьох робочих днів повідомити про це органам соціального захисту населення.

Чи впливає отримання інших допомог на виплату цієї допомоги?

Ні не впливають. Єдиним виключенням є компенсації послуги “муніципальна няня”.

       За довідками звертатись в відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Ладижинської сільської ради за телефоном (050) 250 02 99


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь