Ладижинська сільська об'єднана територіальна громада

Здоров’я жителів громади  -  понад усе!

Дата: 08.05.2020 13:48

Зі стартом реформи  місцевого самоврядування та охорони здоров’я, повноваження щодо надання послуг первинної медичної допомоги та функціонування відповідних закладів охорони здоров’я в громаді покладаються на місцеві органи влади. Збереження та зміцнення здоров’я населення   в сучасних умовах це одне із  головних питань роботи  громади. На території  Ладижинської сільської об’єднаної територіальної громади працює дві амбулаторії загальної практики та сімейної медицини (с. Ладижинка, с. Колодисте) та чотири ФАП (с. Текуча, с. Городниця, с. Рижавка, с. Затишок).   На сьогодні все населення ОТГ охоплено медичною допомогою за принципом сімейного лікаря.

Всі медичні заклади громади підпорядковані комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико – санітарної допомоги  Уманської районної ради» ("ЦПМСД").  Ми не стоїмо осторонь  на шляху розвитку   медицини, так у 2020 році  з бюджету Ладижинської громади   для КНП   «ЦПМСД»  виділено 1175024,00 грн, а саме на:

• 283000,0 – субвенція  на капітальний ремонт АЗПСМ с. Колодисте;
  • 48960,0 –   предмети та матеріали, обладнання, інвентар (закупівля паливо – мастильних матеріалів);
  • 28050,0 – медикаменти та перев’язувальні матеріали(закупівля туберкуліну);
  • 50600,0 –   безкоштовне забезпечення продуктами  дитячого харчування дітей перших двох років життя із малозабезпечених сімей;
  • 199000,0 -   поточний ремонт АЗПСМ с. Ладижинка (на ремонт приміщення, де буде розміщено пункт швидкої медичної допомоги);
  • 1900,0 –   оплату водопостачання та водовідведення;
  • 41964,0 – благоустрій території біля незавершеного будівництва АЗПСМ с. Ладижинка;
  • 55850,0 –  закупівлю твердого палива;
  • 115800,0 –   безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів;
  • 135000,0 – придбання аналізатора;
  • 100000,0 – придбання медикаментів  для лікування корона вірусної інфекції COVID 19;
  • 144900,0 – оплата електроенергії;

На вторинному рівні медичні послуги  жителям громади надаються   комунальним некомерційним підприємством  "Уманська центральна районна лікарня"  Уманської районної ради, у 2020 році з  бюджету  Ладижинської громади перераховано  422800,0 грн для:

• оплати енергоносіїв - 50000,0 грн;
  • придбання інсуліну для хворих на цукровий на нецукровий діабет - 172800,0 грн;
  • придбання медикаментів  для лікування корона вірусної інфекції COVID 19 -  200000,0 грн.

У 2020 році на території  нашої громади  буде облаштовано пункт постійного базування   бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, для його роботи:

• у  2019 році   - придбано автомобіль УАЗ санітарний,  вартістю 512500,0 грн;
  • у 2020 році -   виділено 165000,0 грн  на придбання медичного обладнання  для   комплектації  автомобіля швидкої медичної допомоги відповідно до ДСТУ.

Здоров’я жителів громади  -  понад усе!