Ладижинська сільська об'єднана територіальна громада

Рекомендації установам щодо проведення заходів дезінфекції для запобігання захворювання на COVID-19

Дата: 24.04.2020 14:50

Одним із важливих протиепідемічних заходів під час карантину є обов’язкова дезінфекція. Коронавіруси  – РНК-віруси розміром 80-160 нм, що мають зовнішню ліпідну оболонку. За стійкістю до дезінфікуючих засобів належать до вірусів з низькою стійкістю. Механізми передачі інфекції – повітряно-крапельний, контактний, фекально-оральний.

З метою профілактики та боротьби з інфекціями, викликаними коронавірусами, проводять профілактичну та осередкову (поточну і заключну) дезінфекцію. Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі засоби, що пройшли державну реєстрацію.

Дезінфекція поверхонь у громадських місцях  є надзвичайно важливою ланкою в профілактиці зараження корона вірусом. Прибирання необхідно проводити не менше двох разів на день з використанням дезінфекційних або мийно-дезінфекційних засобів. Під час прибирання знезаражують меблі, обладнання, крани і раковини, дверні ручки, підлогу. Знезараження проводять дворазовим протиранням або зрошенням з наступним протиранням ганчіркою, зволоженим дезінфікуючим розчином. Знезараженню підлягають також подвір’я, сміттєзбірники, дворові туалети.

Засоби з дезінфекції проводяться в місцях масового перебування людей (ринках, вокзалах, транспортних засобах, супермаркетах), на підприємствах, в установах, на відкритих територіях (дороги, тротуари, парки, дитячі майданчики), тобто в місцях імовірної присутності джерела збудника.

Профілактична дезінфекція має проводитись систематично в місцях ймовірної присутності джерела збудника інфекції.

Ладижинською сільською радою проводяться заходи з дезінфекції в усіх населених пунктах громади, в громадських місцях та в місцях імовірної присутності джерела збудника. Роботи проводяться двірниками, що з березня 2020 року працюють у кожному населеному пункті.