Рекомендації установам щодо проведення заходів дезінфекції для запобігання захворювання на COVID-19

Дата: 24.04.2020 14:50

Одним із важливих протиепідемічних заходів під час карантину є обов’язкова дезінфекція. Коронавіруси  – РНК-віруси розміром 80-160 нм, що мають зовнішню ліпідну оболонку. За стійкістю до дезінфікуючих засобів належать до вірусів з низькою стійкістю. Механізми передачі інфекції – повітряно-крапельний, контактний, фекально-оральний.

З метою профілактики та боротьби з інфекціями, викликаними коронавірусами, проводять профілактичну та осередкову (поточну і заключну) дезінфекцію. Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі засоби, що пройшли державну реєстрацію.

Дезінфекція поверхонь у громадських місцях  є надзвичайно важливою ланкою в профілактиці зараження корона вірусом. Прибирання необхідно проводити не менше двох разів на день з використанням дезінфекційних або мийно-дезінфекційних засобів. Під час прибирання знезаражують меблі, обладнання, крани і раковини, дверні ручки, підлогу. Знезараження проводять дворазовим протиранням або зрошенням з наступним протиранням ганчіркою, зволоженим дезінфікуючим розчином. Знезараженню підлягають також подвір’я, сміттєзбірники, дворові туалети.

Засоби з дезінфекції проводяться в місцях масового перебування людей (ринках, вокзалах, транспортних засобах, супермаркетах), на підприємствах, в установах, на відкритих територіях (дороги, тротуари, парки, дитячі майданчики), тобто в місцях імовірної присутності джерела збудника.

Профілактична дезінфекція має проводитись систематично в місцях ймовірної присутності джерела збудника інфекції.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без описуФото без опису

Ладижинською сільською радою проводяться заходи з дезінфекції в усіх населених пунктах громади, в громадських місцях та в місцях імовірної присутності джерела збудника. Роботи проводяться двірниками, що з березня 2020 року працюють у кожному населеному пункті.