Особам, які приїхали на територію Ладижинської ОТГ із-за кордону

Дата: 20.03.2020 16:45

Особам, які після 01.03.2020 приїхали на територію Ладижинської ОТГ із-за кордону необхідно повідомити про факт прибуття по телефону в сільську раду за телефонами: 047-44-9-72-31 або 050-250-02-99, а також своєму сімейному лікарю та завідувачу амбулаторії або ФАП за телефонами:

• с. Ладижинка, Громова В.П.   - 067-278-99-03;
  • с. Текуча, Шпак Н.М.               -   066-071-24-37;
  • с. Городниця, Мамбик Л.М.    - 068-170-90-42;
  • с. Рижавка, Ліщинська Т.В.    - 097-444-97-35;
  • с. Колодисте, Савчук С.П.       - 098-275-29-82;
  • с-ще Затишок та с-ще Малий Затишок, Горобець Н.М. - 096-689-13-18.

На виконання розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 01.04.2020 №15 «Про забезпечення функціонування місць обсервації» дані особи повинні пройти самообсервацію у придатному для цього місці терміном 14 днів від дати прибуття. Під місце для обсервації підходять житлові приміщення в яких є можливість ізолюватись від інших жителів пункту, членів сім’ї та сусідів по будинку. Це може бути:

• приватний будинок на два входи, в якому є можливість виділити для приїжджого кімнату з окремим входом,
  •  літня кухня, яку не будуть відвідувати протягом терміну обсервації інші жильці будинку,
  •  окремий будинок в якому на даний час ніхто інший не проживає.

У разі відсутності у приїжджої особи місця придатного для самообсервації даній особі буде надане таке місце, визначене місцевим штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Під час обсервації необхідно дотримуватись санітарних вимог із запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції, виключити можливість фізичного контакту з іншими людьми (перебування в одній кімнаті, дотик, наближення на відстань менше 2-метрів, користування спільними предметами), щоденно контролювати температуру тіла та наявність ознак ГРВІ. При появі таких ознак як сухий кашель, підвищена температура, утруднене дихання потрібно негайно зателефонувати своєму сімейному лікарю,  завідуючому амбулаторією або ФАП і надалі діяти згідно з його рекомендаціями.

При погіршенні самопочуття потрібно негайно звертатись до швидкої медичної допомоги за номером - 103.

Під час самообсервації даним особам забороняється самовільно пересуватись в межах населеного пункту, При потребі придбання будь-яких товарів або розв'язання інших питань звертатись за допомогою до родичів, сусідів, працівників соціального захисту.

По закінченню терміну обсервації особи повинні дотриматись ще 7 днів самоізоляції у власних домівках та спостерігати за власним здоров’ям. Після чого, у разі відсутності у прибулої особи ознак коронавірусної інфекції, самоізоляцію можна припинити. ( Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб", рішення комісії Ладижинської сільської ради з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій)

Особи, які порушили дані вимоги, понесуть кримінальну відповідальність згідно зі статтею 325 Кримінального кодексу України.