ЗАХОДИ З ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ ЛАДИЖИНСЬКОЇ ГРОМАДИ

Дата: 09.04.2020 11:02

Шановні жителі Ладижинської громади!

Сьогодні хочу донести до вас інформацію щодо самоізоляції й обсервації та яка різниця між цими заходами безпеки у боротьбі з коронавірусною інфекцією.

Самоізоляція означає утримання від контактування з іншими людьми для того, щоб зменшити ризики інфікування.

Обсервація — це система заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекційного захворювання.

Особами, які потребують самоізоляції та обсервації є:

1. Особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
  2. Особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації (легка форма);
  3. Особи, які досягли 60-річного віку;
  4. Особи, які здійснюють перетин державного кордону;
  5. Особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій.

Сімейний лікар визначає строк самоізоляції та вносять інформацію до відповідних інформаційних систем.  Строк обсервації становить 14 днів.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

При самоізоляції людина має залишатися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється, і спати в окремому ліжку. За цією людиною має бути призначений один доглядач не з категорії ризику (людей, старших за 60 років, вагітних жінок, людей з хронічними хворобами чи ослабленим імунітетом). Будь-які відвідування іншими людьми заборонені.  Якщо вдома є ще хтось, хто не доглядає за хворим, важливо зберігати дистанцію у 2 метри, не перебувати в одному приміщенні, уникати будь-якого контакту. Регулярно провітрюйте усі приміщення вдома. Робіть вологе прибирання щонайменше раз на день. Особливо, якщо вдома залишаються діти.

Гарним варіантом є літня кухня або окремий будинок, в якому ніхто не проживає, або будинок на два входи.

За надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв’язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, до кримінальної відповідальності.

Сільською радою визначений перелік будівель по кожному населеному пункті громади, які, за потреби, можуть бути використані жителями для виконання умов утримання від контактів з іншими особами:

• с. Городниця, вул. Центральна,30 – житловий будинок;
  • с. Затишок, Малий Затишок, вул.  Шкільна, 5 – приміщення ФАП;
  • с. Колодисте, пров. Городній, 5 – житловий будинок;
  • с. Ладижинка, вул.. Анісімова, 14 – головний корпус лікарні;
  • с. Рижавка, вул. Свободи, 4 – міжшкільний навчально-виробничий  комплекс;
  • с. Текуча, вул. Перемоги, 12 б – приміщення ФАП.

Дотримуйтесь рекомендацій та будьте здорові!

Сільський голова, Сергій Цоколенко.