Ладижинська сільська об'єднана територіальна громада

В Україні підтримуватимуть підприємців на час карантину.

Дата: 17.03.2020 19:57

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила законопроект № 3220 про підтримку українських підприємців на час карантину.

Коротко про головне:

З 1 березня до 30 квітня:

• від ЄСВ звільняються всі ФОПи та ті, хто займається незалежною профдіяльністю;
  • тимчасово скасовуються штрафи та пеня за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ;
  • скасовується податок на комерційну нерухомість та землю.
  • бізнес звільняється від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства з 1 березня до 31 травня. Ця норма не буде стосуватися порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти.

На 3 місяці відтерміновується обов’язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців».

Запроваджується тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження початих. Внесено зміни щодо мораторію на неподаткові перевірки бізнесу до 31 травня.

Крім того, передбачається кілька пільг для громадян:

– громадяни звільняються від штрафів та пені за прострочення виплат по споживчим кредитам з 1 березня до 30 квітня;

– запроваджується допомога для тих, хто захворів на коронавірус чи знаходиться на самоізоляції.

Внесено мораторій і на інші перевірки (окрім тих, які потрібні для боротьби з коронавірусом) до 31 травня 2020 року.