УВАГА! ДЛЯ ОРЕНДАРІВ ВОДОЙМ ТА ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК, ЯКІ МЕЖУЮТЬ З РІЧКАМИ, СТРУМКАМИ ЧИ ВОДОЙМАМИ

Дата: 05.03.2020 20:31

Відповідно до статті 60 Земельного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності.

Прибережні захисні смуглі встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:

а)      для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як З гектари - 25 метрів;

б)      для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів;

в)      для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.

При крутизні схилів більш як три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою. Межі встановлених прибережних захисних смуг і пляжних зон зазначаються в документації з землеустрою, кадастрових планах земельних ділянок, а також у містобудівній документації.

Відповідно до статті 61 Земельного кодексу України прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:

а)      розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;

б)   зберігання та застосування пестицидів і добрив;

в)   влаштування літніх таборів для худоби;

г) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних, та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;

ґ)    влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо;

д)   миття та обслуговування транспортних засобів і техніки,

Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватися, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг. У прибережних захисних смугах забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм.

Тому в черговий раз переконливо просимо Вас дотримуватись даних обмежень, щоб не завдавати шкоди довкіллю та не наражати себе на небезпеку бути притягнутим до адміністративної відповідальності за невиконання природоохоронного режиму використання земель.