План дій при підозрі захворювання (загибелі) птиці на пташиний грип

Дата: 28.01.2020 14:35
Кількість переглядів: 2097

Фото без описуВ Черкаській області сконцентровані потужні птахогосподарства. в яких нараховується більш як 21 млн голів птиці різних видів, та понад 2 млн голів птиці у господарствах особистого користування населення.

17 січня 2020 року відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Черкаській обласній державній адміністрації щодо поширення високопатогенного грипу птиці.

Міграція перелітної птиці - один з основних шляхів занесення збудника високопатогенного вірусу грипу птиці на територію області. Повітряними шляхами територію України перетинає понад мільйон птахів, які повертаються з південних країн, де відмічається найбільша кількість випадків захворювання. Черкащина знаходиться на одному з чотирьох коридорів перельоту.

З метою посилення заходів щодо організації контролю, профілактики та недопущення розповсюдження високопатогенного грипу птиці розроблений «План дій при підозрі захворювання (загибелі) птиці на високопатогенний грип».

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно:

• здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які  запобігатимуть  виникненню захворювання птиці;
  • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі та тільки при наявності супровідних ветеринарних документів у реалізаторів тварин;
  • інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
  • па вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • дотримуватися режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
  • утримувати різні види птахів окремо;
  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
  • проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
  • забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;
  • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати птицю лише в рукавичках і т.п.).

При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби).

Контактні дані Головного управління

Держпродспоживслужби в Черкаській області:

Адреса: 18000, Черкаська обл., місто Черкаси, вул. Смілянська, 120

Тел.:     (0472) 63-05-27